07:30
League Two
Crewe Alexandra
vs
Wrexham
07:30
Chinese FA Cup
Guangxi Bushan
vs
Rizhao Yuqi
07:35
Chinese Super League
Wuhan TT
vs
Changchun
08:00
La Liga
Celta Vigo
vs
Las Palmas
08:00
La Liga 2
Amorebieta
vs
Real Valladolid
08:00
Serie B
FeralpiSalo
vs
Como
08:00
Serie B
Bari
vs
Pisa
08:00
Serie B
Ascoli
vs
Modena
08:00
Serie B
Brescia
vs
Ternana
08:00
Chinese Super League
Nantong Zhiyun
vs
Shanghai S.
08:00
Romania Liga I
Politehnica
vs
FC Voluntari
08:15
Bulgaria First League
Pirin
vs
Cherno More V.
08:30
Ukrainian Premier League
Chornomorets
vs
Kryvbas
09:00
League One
Northampton
vs
Exeter City
09:00
Ekstraklasa
Pogon Szczecin
vs
Piast Gliwice
09:00
Super Lig
Konyaspor
vs
Alanyaspor
09:00
Allsvenskan
Sirius
vs
IFK Varnamo
09:00
Allsvenskan
IFK Goteborg
vs
IFK Norrkoping
09:00
CAF Champions League
TP Mazembe
vs
Al Ahly SC
09:30
Bundesliga
Wolfsburg
vs
Bochum
09:30
Bundesliga
FC Koln
vs
Darmstadt
09:30
Bundesliga
Hoffenheim
vs
B. M'gladbach
09:30
Bundesliga
Heidenheim
vs
RB Leipzig
09:30
Russian Premier League
Baltika
vs
Krylya Sovetov
10:00
Premier League
Luton
vs
Brentford
10:00
Premier League
Sheffield Utd
vs
Burnley
10:00
Championship
Norwich
vs
Bristol City
10:00
Championship
Rotherham
vs
Birmingham
10:00
Championship
Stoke City
vs
Plymouth
10:00
Championship
Sunderland
vs
Millwall
10:00
Championship
Watford
vs
Hull City
10:00
Championship
Cardiff City
vs
Southampton
10:00
Championship
Huddersfield
vs
Swansea City
10:00
League One
Blackpool
vs
Barnsley
10:00
League One
Bolton
vs
Port Vale
10:00
League One
Bristol Rovers
vs
Peterborough
10:00
League One
Burton Albion
vs
Reading
10:00
League One
Cambridge Utd
vs
Derby County
10:00
League One
Carlisle United
vs
Wycombe
10:00
League One
Charlton
vs
Shrewsbury
10:00
League One
Cheltenham
vs
Lincoln City
10:00
League One
Leyton Orient
vs
Fleetwood
10:00
League One
Portsmouth
vs
Wigan Athletic
10:00
League Two
Stockport
vs
Accrington
10:00
League Two
Notts County
vs
Colchester
10:00
League Two
Morecambe
vs
Forest Green
10:00
League Two
Mansfield Town
vs
Gillingham
10:00
League Two
Harrogate Town
vs
MK Dons
10:00
League Two
Grimsby Town
vs
Swindon Town
10:00
League Two
Doncaster
vs
Barrow
10:00
League Two
Sutton United
vs
Crawley Town
10:00
League Two
Tranmere Rovers
vs
AFC Wimbledon
10:00
League Two
Walsall
vs
Bradford City
10:00
League Two
Newport County
vs
Salford City
10:00
First Division A
OH Leuven
vs
Sint-Truiden
10:00
Indian Super League
FC Goa
vs
Chennaiyin FC
10:15
La Liga
Rayo Vallecano
vs
Osasuna
10:15
La Liga 2
Villarreal B
vs
Ferrol
10:15
La Liga 2
Racing Santander
vs
Levante
10:15
Serie B
Sudtirol
vs
Cittadella
10:15
Serie B
Spezia
vs
Sampdoria
10:15
Serie B
Lecco
vs
Venezia
10:15
Serie B
Catanzaro
vs
Cremonese
10:30
Primeira Liga
Moreirense
vs
Gil Vicente
10:30
Romania Liga I
U Craiova 1948
vs
Dinamo Bucharest
10:45
Bulgaria First League
Hebar 1918
vs
Ludogorets
11:00
Ligue 1
Nantes
vs
Rennes
11:00
Ukrainian Premier League
Vorskla Poltava
vs
Kolos Kovalivka
11:00
NPFL
Abia Warriors
vs
Bayelsa United
11:00
Austrian Bundesliga
Wolfsberger
vs
A. Lustenau
11:00
Austrian Bundesliga
SCR Altach
vs
BW Linz
11:00
Austrian Bundesliga
Austria Wien
vs
WSG Tirol
11:30
Ekstraklasa
Ruch Chorzow
vs
Widzew Lodz
11:30
Allsvenskan
Malmo FF
vs
Vasteras
11:30
Super League Greece
OFI Crete
vs
Volos
12:00
Serie A
Empoli
vs
Napoli
12:00
Swiss Super League
Yverdon
vs
Lausanne
12:00
Swiss Super League
Servette
vs
Grasshoppers
12:00
Super Lig
Samsunspor
vs
A. Demirspor
12:00
Super Lig
Kayserispor
vs
Trabzonspor
12:15
Championship
QPR
vs
Preston
12:15
FA Cup
Man City
vs
Chelsea
12:15
First Division A
Westerlo
vs
Standard Liège
12:30
La Liga
Valencia
vs
Real Betis
12:30
Bundesliga
Union Berlin
vs
Bayern Munich
12:30
Russian Premier League
CSKA Moscow
vs
Akhmat Grozny
12:30
La Liga 2
Elche
vs
Sporting Gijon
12:30
Super League Greece
Asteras Tripolis
vs
Panetolikos
12:30
Super League Greece
Atromitos
vs
Kifisia
13:00
Primeira Liga
Boavista
vs
Estrela
13:15
Bulgaria First League
Levski Sofia
vs
Beroe
13:30
Romania Liga I
FCSB
vs
Rapid Bucuresti
14:00
Ekstraklasa
Zaglebie Lubin
vs
Jagiellonia B.
14:00
Peru Liga 1
Los Chankas
vs
Sport Huancayo
14:00
First Division A
Gent
vs
Mechelen
14:30
Premier League
Wolverhampton
vs
Arsenal
14:30
2. Bundesliga
Hamburger SV
vs
Holstein Kiel
14:30
Swiss Super League
Lugano
vs
Lausanne
14:30
Brazil Serie B
Chapecoense
vs
Ituano
14:45
Serie A
Hellas Verona
vs
Udinese
14:45
First Division A
Genk
vs
Anderlecht
15:00
La Liga
Girona
vs
Cádiz
15:00
Ligue 1
Lens
vs
Clermont
15:00
La Liga 2
Huesca
vs
Real Zaragoza
15:00
Chile Primera Division
Cobresal
vs
Nublense
15:00
Brazil Serie A
Fluminense
vs
Vasco da Gama
15:00
CAF Champions League
Esperance
vs
Sundowns
15:30
Primeira Liga
Braga
vs
Vizela
15:30
Brazil Serie B
Santos
vs
Paysandu
16:00
Brazil Serie A
Criciúma
POST
Fortaleza
16:00
Brazil Serie B
Amazonas FC
vs
Sport Recife
16:30
Peru Liga 1
ADT
vs
César Vallejo
16:30
Peru Liga 1
Carlos Mannucci
vs
UTC Cajamarca
17:00
Categoria Primera A
Dep. Pereira
vs
Millonarios
17:00
Brazil Serie B
Ceará SC
vs
Goiás
17:30
Chile Primera Division
Uni. Catolica
vs
Colo Colo
17:30
Brazil Serie A
RB Bragantino
vs
Corinthians
17:30
Brazil Serie A
Grêmio
vs
Cuiabá
19:00
Liga MX
Club León
vs
Monterrey
19:10
Categoria Primera A
Junior
vs
Once Caldas
19:30
MLS
NYCFC
vs
D.C. United
19:30
MLS
Atlanta United
vs
FC Cincinnati
19:30
MLS
Columbus Crew
vs
Portland Timbers
19:30
MLS
Inter Miami
vs
Nashville SC
19:30
MLS
CF Montréal
vs
Orlando City
19:30
MLS
Toronto FC
vs
NE Revolution
20:00
Brazil Serie A
Atlético Mineiro
vs
Cruzeiro
20:30
MLS
Chicago Fire
vs
Real Salt Lake
20:30
MLS
Houston Dynamo
vs
Austin FC
20:30
MLS
Sporting KC
vs
St. Louis
20:30
Chile Primera Division
Coquimbo Unido
vs
O'Higgins
21:05
Liga MX
Guadalajara
vs
Querétaro
21:05
Liga MX
Tigres UANL
vs
Club Necaxa
21:05
Liga MX
Santos Laguna
vs
Pachuca
21:30
MLS
Colorado Rapids
vs
FC Dallas
21:30
Categoria Primera A
Alianza Petrolera
vs
Jaguares
22:30
MLS
Los Angeles FC
vs
NY Red Bulls
22:30
MLS
Seattle Sounders
vs
Vancouver
23:10
Liga MX
Pumas UNAM
vs
Club América
01:00
A-League
Central Coast
POST
Adelaide United
01:00
K League 1
Gangwon FC
vs
Incheon United
02:00
J1 League
FC Tokyo
vs
Machida Zelvia
02:00
J1 League
Nagoya Grampus
vs
Cerezo Osaka
02:30
Chinese FA Cup
Fuzhou Changle Jingangtui
vs
Hunan Xiangtao
02:30
Chinese FA Cup
Qingdao Elite United
vs
Hubei Istar
03:00
A-League
Perth Glory
vs
Western United
03:00
Chinese FA Cup
Shanghai Shenshui
vs
Hainan Star
03:30
K League 1
Daegu FC
vs
Daejeon Citizen
03:30
Chinese FA Cup
Qujing Yibu
vs
Guangxi Hengchen
06:00
Ukrainian Premier League
Veres Rivne
vs
Dnipro-1
06:30
Serie A
Sassuolo
vs
Lecce
06:30
Ekstraklasa
Cracovia
vs
Puszcza Niepolomice
06:30
Super Lig
Basaksehir
vs
Rizespor
07:00
Russian Premier League
Nizhny Novg.
vs
Dinamo Moscow
07:00
Chinese Super League
Henan
vs
Qingdao Hainiu
07:30
Championship
Blackburn
vs
Sheffield Wed
07:30
2. Bundesliga
Karlsruher SC
vs
Hertha Berlin
07:30
2. Bundesliga
Hansa Rostock
vs
Magdeburg
07:30
2. Bundesliga
Hannover 96
vs
St. Pauli
07:30
First Division A
Cercle Brugge
vs
Royal Antwerp
07:35
Chinese Super League
Meizhou Hakka
vs
Shanghai Port
08:00
La Liga
Getafe
vs
Real Sociedad
08:00
La Liga 2
Espanyol
vs
FC Andorra
08:00
Allsvenskan
GAIS
vs
Mjallby
08:00
Allsvenskan
AIK
vs
Djurgarden
08:00
Chinese Super League
Beijing Guoan
vs
Qingdao WC
08:00
Super League Greece
Panserraikos
vs
PAS Giannina
08:00
Danish Superliga
Hvidovre
vs
Vejle
08:00
Danish Superliga
Viborg
vs
Lyngby
08:15
Bulgaria First League
Lok. Plovdiv
vs
CSKA 1948
08:30
Premier League
Everton
vs
Nott’m Forest
08:30
Ukrainian Premier League
Olexandriya
vs
Cherkasy
08:30
Eliteserien
HamKam
vs
Stromsgodset
08:30
Austrian Bundesliga
LASK
vs
Hartberg
09:00
Serie A
Torino
vs
Frosinone
09:00
Ligue 1
Lille
vs
Strasbourg
09:00
Ligue 1
Reims
vs
Montpellier
09:00
Ligue 1
Le Havre
vs
Metz
09:00
Ekstraklasa
LKS Lodz
vs
Lech Poznań
09:00
Romania Liga I
Otelul Galati
vs
Universitatea Cluj
09:15
Russian Premier League
FC Zenit
vs
FC Orenburg
09:30
Bundesliga
Werder Bremen
vs
Stuttgart
10:00
Premier League
Aston Villa
vs
Bournemouth
10:00
Premier League
Crystal Palace
vs
West Ham
10:00
Super League Greece
Lamia
vs
Panathinaikos
10:00
Danish Superliga
FC Copenhagen
vs
Silkeborg
10:00
First Division A
Kortrijk
vs
RWD Molenbeek
10:15
La Liga
Almería
vs
Villarreal
10:15
La Liga 2
Eibar
vs
Alcorcon
10:15
La Liga 2
Eldense
vs
Albacete
10:30
Swiss Super League
FC Zurich
vs
St Gallen
10:30
Swiss Super League
Winterthur
vs
Young Boys
10:30
Swiss Super League
Luzern
vs
Basel
10:30
Primeira Liga
Famalicão
vs
Portimonense
10:30
Primeira Liga
Chaves
vs
Estoril Praia
10:30
FA Cup
Coventry
vs
Man United
10:30
Allsvenskan
Hacken
vs
Hammarby
10:30
Allsvenskan
Halmstad
vs
Brommapojkarna
10:45
Bulgaria First League
Lok. Sofia
vs
Botev Plovdiv
11:00
Ukrainian Premier League
Dynamo Kiev
vs
Polissya Zhytomyr
11:00
NPFL
Kwara United
vs
Akwa United
11:00
NPFL
Plateau United
vs
Remo Stars
11:00
NPFL
Rivers United
vs
Enugu Rangers
11:00
NPFL
Niger Tornadoes
vs
Doma United
11:00
NPFL
Katsina United
vs
Sporting Lagos
11:00
NPFL
Kano Pillars
vs
Gombe United
11:00
NPFL
Lobi Stars
vs
Bendel Insurance
11:00
NPFL
Sunshine Stars
vs
Enyimba
11:00
Eliteserien
Brann
vs
Odds BK
11:00
Eliteserien
Haugesund
vs
Rosenborg
11:00
Eliteserien
Kristiansund BK
vs
Tromso
11:00
Eliteserien
Sandefjord
vs
Lillestrom
11:00
Eliteserien
Sarpsborg 08
vs
KFUM
11:00
Eliteserien
Viking
vs
Fredrikstad
11:00
Austrian Bundesliga
RB Salzburg
vs
A. Klagenfurt
11:05
Ligue 1
Brest
vs
Monaco
11:15
Russian Premier League
PFC Sochi
vs
Ural
11:30
Premier League
Fulham
vs
Liverpool
11:30
Bundesliga
Dortmund
vs
Leverkusen
11:30
Ekstraklasa
Legia Warszawa
vs
Slask Wroclaw
12:00
Serie A
Salernitana
vs
Fiorentina
12:00
Super Lig
Antalyaspor
vs
Hatayspor
12:00
Super Lig
Galatasaray
vs
Pendikspor
12:00
Super Lig
Gaziantep
vs
Kasimpasa
12:00
KNVB Cup
Feyenoord
vs
NEC Nijmegen
12:00
Peru Liga 1
Sporting Cristal
vs
Cusco FC
12:00
Romania Liga I
Sepsi
vs
Uni. Craiova
12:00
Danish Superliga
Brondby IF
vs
FC Midtjylland
12:30
La Liga
Alaves
vs
Atlético Madrid
12:30
La Liga 2
Mirandes
vs
Burgos CF
12:30
Chile Primera Division
Huachipato
vs
Deportes Iquique
12:30
Super League Greece
Aris FC
vs
AEK Athens
12:30
First Division A
Union SG
vs
Club Brugge
13:00
Ligue 1
Toulouse
vs
Marseille
13:00
Primeira Liga
Casa Pia
vs
FC Porto
13:15
Bulgaria First League
Arda Kardzhali
vs
CSKA Sofia
13:15
Eliteserien
Bodo/Glimt
vs
Molde
13:15
First Division A
Charleroi
vs
Eupen
13:30
Bundesliga
Freiburg
vs
Mainz 05
13:30
Russian Premier League
Rostov
vs
Spartak Moscow
13:30
Super League Greece
Olympiacos
vs
PAOK
14:45
Serie A
Monza
vs
Atalanta
15:00
La Liga
Real Madrid
vs
Barcelona
15:00
Ligue 1
PSG
vs
Lyon
15:00
Categoria Primera A
Santa Fe
vs
América de Cali
15:00
Chile Primera Division
Palestino
vs
Uni. de Chile
15:00
Brazil Serie A
Vitoria
vs
Bahia
15:00
Brazil Serie A
Palmeiras
vs
Flamengo
15:00
Brazil Serie A
Athletico PR
vs
Internacional
15:30
Primeira Liga
Sporting CP
vs
V. Guimarães
15:30
Peru Liga 1
Atlético Grau
vs
FBC Melgar
17:00
Brazil Serie B
Ponte Preta
vs
Coritiba
17:10
Categoria Primera A
Deportivo Cali
vs
Envigado
17:30
Chile Primera Division
Union Espanola
vs
Copiapo
17:30
Brazil Serie A
Botafogo RJ
vs
Juventude
17:30
Brazil Serie A
Atletico GO
vs
São Paulo
18:00
MLS
Charlotte FC
vs
Minnesota Utd
19:20
Categoria Primera A
DIM
vs
Atlético Nacional
20:00
Liga MX
Cruz Azul
vs
Atlas
20:00
Chile Primera Division
Cobreloa
vs
Audax Italiano
20:15
MLS
LA Galaxy
vs
SJ Earthquakes
21:30
Categoria Primera A
Tolima
vs
Patriotas
06:00
Ukrainian Premier League
FC Minaj
vs
Rukh Lviv
08:30
Ukrainian Premier League
Metalist 1925
vs
Obolon Kyiv
11:00
Ukrainian Premier League
Sh. Donetsk
vs
Zorya Luhansk
12:00
Romania Liga I
Petrolul Ploiesti
vs
UTA Arad
12:30
Serie A
Roma
vs
Bologna
13:00
Ekstraklasa
Warta Poznan
vs
Stal Mielec
13:00
Super Lig
Sivasspor
vs
Fenerbahce
13:00
Allsvenskan
Elfsborg
vs
Kalmar FF
13:00
Danish Superliga
Nordsjaelland
vs
AGF Aarhus
14:30
La Liga 2
Cartagena
vs
Real Oviedo
14:45
Serie A
AC Milan
vs
Inter Milan
14:45
Irish Premier Division
Sligo Rovers
vs
Galway United
14:45
Irish Premier Division
Shelbourne
vs
Shamrock Rovers
14:45
Irish Premier Division
Derry City
vs
St Patrick's
15:00
La Liga
Sevilla
vs
Mallorca
15:00
Championship
Middlesbrough
vs
Leeds United
15:15
Primeira Liga
Farense
vs
Benfica
16:00
Peru Liga 1
Comerciantes Unidos
vs
Alianza Atlético
17:00
Categoria Primera A
Fortaleza
vs
Bucaramanga
19:10
Categoria Primera A
Chico FC
vs
Rionegro Águilas
20:00
Brazil Serie B
Vila Nova
vs
Guarani
21:20
Categoria Primera A
Deportivo Pasto
vs
La Equidad
10:00
Romania Liga I
FC Voluntari
vs
U Craiova 1948
10:00
Indian Super League
Odisha FC
vs
Mohun Bagan
12:30
Austrian Bundesliga
WSG Tirol
vs
Austria Wien
12:30
Austrian Bundesliga
A. Lustenau
vs
Wolfsberger
12:30
Romania Liga I
Botosani
vs
Dinamo Bucharest
14:00
AFC Champions League
Al-Hilal
vs
Al-Ain
14:30
Austrian Bundesliga
BW Linz
vs
SCR Altach
14:30
First Division A
Standard Liège
vs
Mechelen
14:30
First Division A
Sint-Truiden
vs
Gent
14:30
First Division A
Westerlo
vs
OH Leuven
14:45
League One
Cheltenham
vs
Peterborough
14:45
League One
Cambridge Utd
vs
Wycombe
14:45
League Two
Barrow
vs
Bradford City
14:45
League Two
Colchester
vs
Doncaster
15:00
Premier League
Arsenal
vs
Chelsea
15:00
Championship
Leicester City
vs
Southampton
15:00
Coppa Italia
Lazio
vs
Juventus
18:00
Copa Libertadores
Estudiantes
vs
Grêmio
18:00
Copa Libertadores
Caracas
vs
Rosario Central
18:00
Copa Sudamericana
Union La Calera
vs
Cruzeiro
20:00
Brazil Serie B
Brusque FC
vs
Mirassol
20:00
Copa Libertadores
Liverpool FC
vs
San Lorenzo
20:00
Copa Libertadores
Atlético Mineiro
vs
Club Atletico Penarol
20:00
Copa Sudamericana
Sportivo Trinidense
vs
Nacional Potosi
20:00
Copa Sudamericana
Deportivo Garcilaso
vs
Cuiabá
20:30
Copa Libertadores
Colo Colo
vs
Alianza Lima
20:30
Copa Sudamericana
Argentinos Jrs
vs
Corinthians
22:00
Copa Libertadores
Junior
vs
LDU Quito
22:00
Copa Sudamericana
Alianza Petrolera
vs
Universidad Catolica
22:15
CONCACAF Champions League
Club América
vs
Pachuca
06:00
AFC Champions League
Yokohama F.M.
vs
Ulsan Hyundai
09:00
Russian Premier League
FC Orenburg
vs
Dinamo Moscow
09:45
Romania Liga I
Universitatea Cluj
vs
Politehnica
10:00
Super League Greece
Lamia
vs
PAOK
11:15
Russian Premier League
Nizhny Novg.
vs
Lok. Moscow
12:00
Romania Liga I
Farul Constanta
vs
Rapid Bucuresti
12:30
Super League Greece
Aris FC
vs
Olympiacos
12:30
Austrian Bundesliga
A. Klagenfurt
vs
RB Salzburg
12:30
Austrian Bundesliga
Hartberg
vs
LASK
12:45
Eredivisie
FC Twente
vs
Almere
13:00
Ligue 1
Lorient
vs
PSG
13:00
Ligue 1
Monaco
vs
Lille
13:00
Allsvenskan
IFK Goteborg
vs
Hacken
13:00
Allsvenskan
AIK
vs
IFK Varnamo
13:00
Allsvenskan
Brommapojkarna
vs
Sirius
13:30
Russian Premier League
FC Zenit
vs
Rubin Kazan
13:30
Russian Premier League
Krasnodar
vs
Baltika
13:30
Super League Greece
AEK Athens
vs
Panathinaikos
14:30
Austrian Bundesliga
Rapid Wien
vs
Sturm Graz
14:30
First Division A
Club Brugge
vs
Genk
14:30
First Division A
Anderlecht
vs
Cercle Brugge
14:45
Premier League
Wolverhampton
vs
Bournemouth
14:45
Championship
Coventry
vs
Hull City
14:45
Romania Liga I
Sepsi
vs
FCSB
15:00
Premier League
Crystal Palace
vs
Newcastle
15:00
Premier League
Everton
vs
Liverpool
15:00
Premier League
Man United
vs
Sheffield Utd
15:00
Ligue 1
Marseille
vs
Nice
15:00
Eredivisie
Ajax
vs
Excelsior
15:00
Coppa Italia
Atalanta
vs
Fiorentina
18:00
Copa Libertadores
Huachipato
vs
The Strongest
18:00
Copa Libertadores
Botafogo RJ
vs
Universitario
18:00
Copa Libertadores
Nacional
vs
Deportivo Tachira
18:00
Copa Sudamericana
Danubio
vs
Athletico PR
18:00
Copa Sudamericana
Coquimbo Unido
vs
Racing Club
20:00
Copa Sudamericana
RB Bragantino
vs
Luqueno
20:15
CONCACAF Champions League
Columbus Crew
vs
Monterrey
20:30
Copa Libertadores
Bolivar
vs
Flamengo
20:30
Copa Libertadores
Indep. del Valle
vs
Palmeiras
20:30
Copa Libertadores
Libertad Asuncion
vs
River Plate
20:30
Copa Sudamericana
Real Tomayapo
vs
Belgrano
22:00
Copa Sudamericana
Rayo Zuliano
vs
Sportivo Ameliano
09:00
Russian Premier League
Ural
vs
Rostov
09:45
Romania Liga I
UTA Arad
vs
Otelul Galati
11:15
Russian Premier League
Fakel
vs
Krylya Sovetov
12:00
Romania Liga I
Hermannstadt
vs
Petrolul Ploiesti
12:45
Eredivisie
SC Heerenveen
vs
PSV
13:00
Allsvenskan
Djurgarden
vs
Malmo FF
13:00
Allsvenskan
IFK Norrkoping
vs
Elfsborg
13:00
Allsvenskan
Halmstad
vs
Hammarby
13:00
Allsvenskan
Kalmar FF
vs
GAIS
13:00
Allsvenskan
Vasteras
vs
Mjallby
13:30
Russian Premier League
CSKA Moscow
vs
Spartak Moscow
13:30
Russian Premier League
Akhmat Grozny
vs
PFC Sochi
14:00
Serie A
Udinese
vs
Roma
14:30
First Division A
Royal Antwerp
vs
Union SG
14:45
Romania Liga I
Uni. Craiova
vs
CFR Cluj
15:00
Premier League
Brighton
vs
Man City
15:00
Eredivisie
Go Ahead E.
vs
Feyenoord
18:00
Copa Libertadores
Cerro Porteno
vs
Fluminense
18:00
Copa Libertadores
Cobresal
vs
Talleres
18:00
Copa Sudamericana
Nacional
vs
Racing
18:00
Copa Sudamericana
Metropolitanos FC
vs
Lanús
20:00
Copa Libertadores
Barcelona SC
vs
São Paulo
20:00
Copa Libertadores
Palestino
vs
Millonarios
20:00
Copa Sudamericana
Always Ready
vs
César Vallejo
20:00
Copa Sudamericana
Fortaleza
vs
Boca Juniors
22:00
Copa Sudamericana
DIM
vs
Defensa Justicia
22:00
Copa Sudamericana
Delfin
vs
Internacional
05:45
A-League
Brisbane Roar
vs
Adelaide United
06:00
Chinese Super League
Qingdao WC
vs
Nantong Zhiyun
07:00
Chinese Super League
Shenzhen P C
vs
Qingdao Hainiu
07:35
Chinese Super League
Cangzhou ML
vs
Henan
07:35
Chinese Super League
Changchun
vs
Meizhou Hakka
07:35
Chinese Super League
Wuhan TT
vs
Tianjin Jinmen
07:35
Chinese Super League
Zhejiang
vs
Beijing Guoan
08:00
Chinese Super League
Chengdu
vs
Shandong T.
11:00
NPFL
Remo Stars
vs
Niger Tornadoes
12:00
Ekstraklasa
Piast Gliwice
vs
Warta Poznan
12:00
CAF Champions League
Sundowns
vs
Esperance
12:30
2. Bundesliga
St. Pauli
vs
Hansa Rostock
12:30
2. Bundesliga
Hertha Berlin
vs
Hannover 96
13:00
Super Lig
A. Demirspor
vs
Galatasaray
13:00
Romania Liga I
Dinamo Bucharest
vs
FC Voluntari
13:00
Danish Superliga
Lyngby
vs
Vejle
13:30
Austrian Bundesliga
Austria Wien
vs
SCR Altach
14:00
CAF Champions League
Al Ahly SC
vs
TP Mazembe
14:30
Bundesliga
Bochum
vs
Hoffenheim
14:30
Ekstraklasa
Jagiellonia B.
vs
Pogon Szczecin
14:30
La Liga 2
FC Andorra
vs
Racing Santander
14:30
Serie B
Pisa
vs
Catanzaro
14:30
Serie B
Venezia
vs
Cremonese
14:45
Irish Premier Division
Shelbourne
vs
St Patrick's
14:45
Irish Premier Division
Drogheda Utd
vs
Sligo Rovers
14:45
Irish Premier Division
Dundalk
vs
Bohemians
14:45
Irish Premier Division
Waterford
vs
Derry City
14:45
First Division A
Eupen
vs
Charleroi
15:00
La Liga
Real Sociedad
vs
Real Madrid
15:00
Ligue 1
Montpellier
vs
Nantes
15:00
Championship
QPR
vs
Leeds United
15:00
Irish Premier Division
Shamrock Rovers
vs
Galway United
15:15
Primeira Liga
Gil Vicente
vs
Arouca
16:00
Peru Liga 1
Sport Huancayo
vs
Carlos Mannucci
18:00
Brazil Serie B
Ituano
vs
Operário
18:00
Brazil Serie B
Sport Recife
vs
Vila Nova
19:00
Chile Primera Division
O'Higgins
vs
Union Espanola
19:00
Brazil Serie B
Avaí FC
vs
Santos
20:00
Brazil Serie B
Guarani
vs
Chapecoense
21:00
Liga MX
Club Puebla
vs
Club América
23:00
Liga MX
Querétaro
vs
Pumas UNAM