11:00
League One
Peterborough
vs
Carlisle United
11:00
League One
Port Vale
vs
Bristol Rovers
11:00
League One
Reading
vs
Northampton
11:00
League One
Shrewsbury
vs
Oxford United
11:00
League One
Stevenage
vs
Bolton
11:00
League Two
Barrow
vs
Grimsby Town
11:00
League Two
AFC Wimbledon
vs
Harrogate Town
11:00
League Two
Accrington
vs
Morecambe
11:00
League Two
Bradford City
vs
Tranmere Rovers
11:00
League Two
Crawley Town
vs
Doncaster
11:00
League Two
Swindon Town
vs
Notts County
11:00
League Two
Salford City
vs
Sutton United
11:00
League Two
MK Dons
vs
Walsall
11:00
League Two
Gillingham
vs
Crewe Alexandra
11:00
League Two
Forest Green
vs
Stockport
11:00
League Two
Wrexham
vs
Mansfield Town
11:00
League Two
Colchester
vs
Newport County
11:30
Primeira Liga
Gil Vicente
vs
Famalicão
11:30
Romania Liga I
FC Voluntari
vs
Hermannstadt
12:30
Russian Premier League
Dinamo Moscow
vs
Rostov
13:00
Bulgaria First League
Levski Sofia
vs
Slavia Sofia
13:30
Championship
Blackburn
vs
Ipswich Town
14:00
Primeira Liga
Benfica
vs
Chaves
14:00
CAF Champions League
Simba SC
vs
Al Ahly SC
14:30
Austrian Bundesliga
Austria Wien
vs
BW Linz
14:30
Romania Liga I
Sepsi
vs
CFR Cluj
15:30
La Liga 2
Burgos CF
vs
Espanyol
15:45
Irish Premier Division
Drogheda Utd
vs
St Patrick's
15:45
Irish Premier Division
Shelbourne
vs
Dundalk
15:45
Irish Premier Division
Waterford
vs
Sligo Rovers
15:45
Irish Premier Division
Shamrock Rovers
vs
Bohemians
15:45
Irish Premier Division
Derry City
vs
Galway United
15:45
First Division A
Gent
vs
Standard Liège
16:00
La Liga
Cádiz
vs
Granada
16:00
Ligue 1
Lille
vs
Lens
16:00
Championship
Watford
vs
Leeds United
16:30
Primeira Liga
Estrela
vs
Sporting CP
18:00
Categoria Primera A
Alianza Petrolera
vs
Tolima
19:30
Chile Primera Division
Cobresal
vs
Palestino
20:00
Peru Liga 1
Cusco FC
vs
Union Comercio
20:30
Categoria Primera A
Junior
vs
La Equidad
21:00
Liga MX
Club Puebla
vs
Tigres UANL
22:00
Liga MX
Club América
vs
Atlético San Luis
23:00
Liga MX
Mazatlán
vs
Club Tijuana
00:00
J1 League
S. Hiroshima
vs
Gamba Osaka
01:00
J1 League
Vissel Kobe
vs
Consadole S.
01:00
J1 League
Niigata
vs
Kashiwa Reysol
01:00
K League 1
Jeonbuk FC
vs
Ulsan Hyundai
01:00
K League 1
Incheon United
vs
Daejeon Citizen
02:00
J1 League
Kawasaki F.
vs
FC Tokyo
02:00
J1 League
Machida Zelvia
vs
Sagan Tosu
02:00
J1 League
Urawa Reds
vs
Avispa Fukuoka
02:00
J1 League
Kashima Antlers
vs
Júbilo Iwata
02:30
A-League
Melbourne City
vs
Newcastle Jets
03:00
J1 League
Cerezo Osaka
vs
Shonan Bellmare
03:00
J1 League
Nagoya Grampus
vs
Yokohama F.M.
03:30
K League 1
Jeju United
vs
Pohang Steelers
03:30
K League 1
Suwon FC
vs
Gimcheon Sangmu
03:30
Chinese Super League
Wuhan TT
vs
Beijing Guoan
04:30
I-League
Real Kashmir
vs
NEROCA FC
04:45
A-League
Sydney FC
vs
Central Coast
07:00
Russian Premier League
Krylya Sovetov
vs
FC Zenit
07:00
Ukrainian Premier League
Obolon Kyiv
vs
Sh. Donetsk
07:00
Chinese Super League
Chengdu
vs
Nantong Zhiyun
07:30
Serie A
Napoli
vs
Atalanta
07:30
Ekstraklasa
R. Czestochowa
vs
Ruch Chorzow
07:30
Indian Super League
Bengaluru
vs
Odisha FC
07:35
Chinese Super League
Qingdao WC
vs
Qingdao Hainiu
08:00
2. Bundesliga
Holstein Kiel
vs
Hansa Rostock
08:00
2. Bundesliga
Kaiserslautern
vs
Dusseldorf
08:00
2. Bundesliga
Braunschweig
vs
Elversberg
08:00
Bulgaria First League
Botev Vratsa
vs
Hebar 1918
08:00
Chinese Super League
Shanghai Port
vs
Henan
08:30
Premier League
Newcastle
vs
West Ham
09:00
La Liga
Getafe
vs
Sevilla
09:00
La Liga 2
Real Valladolid
vs
Levante
09:00
I-League
Mohammedan
vs
Inter Kashi
09:00
Super League Greece
Panserraikos
vs
Asteras Tripolis
09:00
CAF Champions League
TP Mazembe
vs
Petro Atletico
09:30
Russian Premier League
PFC Sochi
vs
CSKA Moscow
09:30
Ukrainian Premier League
Polissya Zhytomyr
vs
Chornomorets
09:45
Romania Liga I
Botosani
vs
Politehnica
10:00
Serie A
Genoa
vs
Frosinone
10:00
Serie A
Torino
vs
Monza
10:00
Ekstraklasa
Jagiellonia B.
vs
LKS Lodz
10:00
Indian Super League
Jamshedpur FC
vs
Kerala Blasters
10:00
Allsvenskan
IFK Norrkoping
vs
Malmo FF
10:30
Bundesliga
RB Leipzig
vs
Mainz 05
10:30
Bundesliga
Leverkusen
vs
Hoffenheim
10:30
Bundesliga
Frankfurt
vs
Union Berlin
10:30
Bundesliga
B. M'gladbach
vs
Freiburg
10:30
Bundesliga
Werder Bremen
vs
Wolfsburg
10:30
Bulgaria First League
Lok. Plovdiv
vs
Ludogorets
10:30
Russian Premier League
Baltika
vs
Nizhny Novg.
11:00
Premier League
Bournemouth
vs
Everton
11:00
Premier League
Chelsea
vs
Burnley
11:00
Premier League
Nott’m Forest
vs
Crystal Palace
11:00
Premier League
Sheffield Utd
vs
Fulham
11:00
Premier League
Tottenham
vs
Luton
11:00
Scottish Premiership
St Johnstone
vs
Dundee F.C.
11:00
Scottish Premiership
Rangers
vs
Hibernian
11:00
Scottish Premiership
Motherwell
vs
St Mirren
11:00
Scottish Premiership
Hearts
vs
Kilmarnock
11:00
Scottish Premiership
Aberdeen
vs
Ross County
11:00
Chile Primera Division
Huachipato
vs
Uni. Catolica
11:15
La Liga
Almería
vs
Osasuna
11:15
La Liga 2
Eibar
vs
Eldense
11:15
La Liga 2
Leganes
vs
Cartagena
11:15
La Liga 2
FC Andorra
vs
Mirandes
11:30
Eredivisie
NEC Nijmegen
vs
PSV
11:30
Primeira Liga
V. Guimarães
vs
Moreirense
11:30
Primeira Liga
Arouca
vs
Farense
11:30
Super League Greece
Volos
vs
Kifisia
12:00
Ligue 1
Metz
vs
Monaco
12:00
Russian Premier League
Spartak Moscow
vs
Ural
12:00
Ukrainian Premier League
Veres Rivne
vs
Kryvbas
12:00
Austrian Bundesliga
A. Lustenau
vs
WSG Tirol
12:00
Austrian Bundesliga
Wolfsberger
vs
SCR Altach
12:00
Romania Liga I
Universitatea Cluj
vs
UTA Arad
12:30
Ekstraklasa
Piast Gliwice
vs
Slask Wroclaw
13:00
Serie A
Lazio
vs
Juventus
13:00
Bulgaria First League
Lok. Sofia
vs
CSKA Sofia
13:00
Swiss Super League
Lausanne
vs
Lugano
13:00
Swiss Super League
Winterthur
vs
Servette
13:15
First Division A
OH Leuven
vs
Mechelen
13:30
Premier League
Aston Villa
vs
Wolverhampton
13:30
La Liga
Valencia
vs
Mallorca
13:30
Bundesliga
Bayern Munich
vs
Dortmund
13:30
La Liga 2
Albacete
vs
Huesca
13:30
La Liga 2
Sporting Gijon
vs
Racing Santander
13:30
Super League Greece
PAS Giannina
vs
Panetolikos
13:45
Eredivisie
Sp. Rotterdam
vs
Fortuna Sittard
14:00
Primeira Liga
Boavista
vs
Rio Ave
14:00
MLS
Philadelphia
vs
Minnesota Utd
14:00
Super League Greece
OFI Crete
vs
Atromitos
14:00
CAF Champions League
Young Africans
vs
Sundowns
15:00
Ekstraklasa
Pogon Szczecin
vs
Cracovia
15:00
Eredivisie
Go Ahead E.
vs
Excelsior
15:00
Eredivisie
RKC Waalwijk
vs
SC Heerenveen
15:00
Categoria Primera A
Envigado
vs
Atlético Nacional
15:00
Romania Liga I
Uni. Craiova
vs
Rapid Bucuresti
15:15
Peru Liga 1
Atlético Grau
vs
Carlos Mannucci
15:30
2. Bundesliga
Hertha Berlin
vs
Nurnberg
15:30
Swiss Super League
Basel
vs
FC Zurich
15:45
Serie A
Fiorentina
vs
AC Milan
15:45
First Division A
Anderlecht
vs
Royal Antwerp
16:00
Premier League
Brentford
vs
Man United
16:00
La Liga
Barcelona
vs
Las Palmas
16:00
Ligue 1
Lyon
vs
Reims
16:00
Eredivisie
AZ Alkmaar
vs
SBV Vitesse
16:00
MLS
Colorado Rapids
vs
Los Angeles FC
16:30
Primeira Liga
Estoril Praia
vs
FC Porto
17:00
Chile Primera Division
Colo Colo
vs
Everton CD
17:00
CAF Champions League
Esperance
vs
ASEC Mimosas
17:10
Categoria Primera A
Deportivo Pasto
vs
Once Caldas
17:45
Peru Liga 1
FBC Melgar
vs
Cienciano
19:20
Categoria Primera A
Chico FC
vs
Jaguares
19:30
MLS
Charlotte FC
vs
FC Cincinnati
19:30
MLS
Inter Miami
vs
NYCFC
19:30
MLS
Orlando City
vs
NY Red Bulls
19:30
MLS
D.C. United
vs
CF Montréal
19:30
MLS
Toronto FC
vs
Sporting KC
19:30
Chile Primera Division
Copiapo
vs
Union La Calera
20:00
A-League
Wellington
vs
Brisbane Roar
20:30
MLS
Nashville SC
vs
Columbus Crew
20:30
MLS
Houston Dynamo
vs
SJ Earthquakes
20:30
MLS
Austin FC
vs
FC Dallas
21:00
Liga MX
Monterrey
vs
Guadalajara
21:00
Liga MX
Pachuca
vs
Toluca
21:00
Peru Liga 1
César Vallejo
vs
Universitario
21:30
MLS
Real Salt Lake
vs
St. Louis
21:30
Categoria Primera A
Fortaleza
vs
Millonarios
22:30
MLS
LA Galaxy
vs
Seattle Sounders
22:30
MLS
Vancouver
vs
Portland Timbers
23:05
Liga MX
Pumas UNAM
vs
Cruz Azul
00:00
A-League
Melbourne V.
vs
Perth Glory
01:00
K League 1
Gangwon FC
vs
FC Seoul
04:30
K League 1
Gwangju FC
vs
Daegu FC
04:30
Chinese Super League
Changchun
vs
Tianjin Jinmen
07:00
Ukrainian Premier League
FC Minaj
vs
Olexandriya
07:15
Eredivisie
PEC Zwolle
vs
Ajax
08:00
Ligue 1
Lorient
vs
Brest
08:00
Russian Premier League
Fakel
vs
FC Orenburg
08:00
Scottish Premiership
Livingston
vs
Celtic
08:00
I-League
Sreenidi Deccan
vs
Rajasthan Utd
08:00
Romania Liga I
U Craiova 1948
vs
Otelul Galati
08:30
2. Bundesliga
Schalke 04
vs
Karlsruher SC
08:30
2. Bundesliga
St. Pauli
vs
Paderborn
08:30
2. Bundesliga
Magdeburg
vs
Hannover 96
08:30
2. Bundesliga
Greuther Fuerth
vs
Hamburger SV
08:30
2. Bundesliga
Wehen
vs
Osnabruck
08:35
Chinese Super League
Shandong T.
vs
Shanghai S.
09:00
La Liga
Celta Vigo
vs
Rayo Vallecano
09:00
La Liga 2
Alcorcon
vs
Amorebieta
09:00
Allsvenskan
Hammarby
vs
Kalmar FF
09:00
Allsvenskan
GAIS
vs
Brommapojkarna
09:00
Chinese Super League
Meizhou Hakka
vs
Zhejiang
09:00
Danish Superliga
Randers
vs
Lyngby
09:30
Eredivisie
Feyenoord
vs
FC Utrecht
09:30
Eredivisie
FC Twente
vs
Heracles
09:30
Ukrainian Premier League
Vorskla Poltava
vs
Dynamo Kiev
09:30
Ukrainian Premier League
Zorya Luhansk
vs
Metalist 1925
09:30
Austrian Bundesliga
LASK
vs
A. Klagenfurt
09:30
Austrian Bundesliga
Hartberg
vs
Rapid Wien
10:00
Premier League
Liverpool
vs
Brighton
10:00
Ligue 1
Nice
vs
Nantes
10:00
Ligue 1
Clermont
vs
Toulouse
10:00
Ligue 1
Le Havre
vs
Montpellier
10:30
Bundesliga
Augsburg
vs
FC Koln
10:30
Bulgaria First League
Botev Plovdiv
vs
Cherno More V.
10:30
Russian Premier League
Rubin Kazan
vs
Akhmat Grozny
11:00
Indian Super League
Mohun Bagan
vs
Chennaiyin FC
11:00
Danish Superliga
Viborg
vs
Hvidovre
11:15
La Liga
Girona
vs
Real Betis
11:15
La Liga 2
Ferrol
vs
Elche
11:15
La Liga 2
Real Zaragoza
vs
Tenerife
11:30
Allsvenskan
Hacken
vs
Mjallby
11:45
Eredivisie
Almere
vs
FC Volendam
12:00
Ukrainian Premier League
Kolos Kovalivka
vs
Dnipro-1
12:00
Super League Greece
Panathinaikos
vs
PAOK
12:00
Austrian Bundesliga
Sturm Graz
vs
RB Salzburg
12:05
Ligue 1
Strasbourg
vs
Rennes
12:30
Premier League
Man City
vs
Arsenal
12:30
Bundesliga
Stuttgart
vs
Heidenheim
13:00
Bulgaria First League
CSKA 1948
vs
Beroe
13:00
Eliteserien
Odds BK
vs
Haugesund
13:30
La Liga
Alaves
vs
Real Sociedad
13:30
Russian Premier League
Lok. Moscow
vs
Krasnodar
13:30
La Liga 2
Real Oviedo
vs
Villarreal B
13:30
First Division A
Sint-Truiden
vs
Westerlo
14:00
Primeira Liga
Vizela
vs
Casa Pia
14:30
Bundesliga
Bochum
vs
Darmstadt
14:30
Super League Greece
AEK Athens
vs
Olympiacos
14:30
Super League Greece
Aris FC
vs
Lamia
15:00
Peru Liga 1
Sport Huancayo
vs
ADT
15:00
Romania Liga I
Farul Constanta
vs
FCSB
15:45
Ligue 1
Marseille
vs
PSG
16:00
La Liga
Real Madrid
vs
Athletic Bilbao
16:00
Categoria Primera A
Santa Fe
vs
Patriotas
16:30
MLS
Atlanta United
vs
Chicago Fire
17:00
Peru Liga 1
Sport Boys
vs
Alianza Atlético
17:30
Peru Liga 1
UTC Cajamarca
vs
Sporting Cristal
18:00
Chile Primera Division
Cobreloa
vs
Uni. de Chile
18:10
Categoria Primera A
Dep. Pereira
vs
Bucaramanga
20:00
Liga MX
Atlas
vs
Querétaro
20:20
Categoria Primera A
DIM
vs
América de Cali
20:30
Chile Primera Division
Union Espanola
vs
Nublense
22:00
Liga MX
Club Necaxa
vs
Club León
22:30
Categoria Primera A
Deportivo Cali
vs
Rionegro Águilas
22:36
Liga MX
Juárez
vs
Santos Laguna
01:00
A-League
Macarthur FC
vs
Western Sydney
07:00
I-League
Namdhari FC
vs
Aizawl FC
07:30
Serie A
Bologna
vs
Salernitana
07:30
Ekstraklasa
Puszcza Niepolomice
vs
Radomiak Radom
07:30
Serie B
Modena
vs
Bari
08:30
Championship
Leicester City
vs
Norwich
08:30
First Division A
Cercle Brugge
vs
Club Brugge
09:00
League Two
Grimsby Town
vs
Bradford City
09:00
Irish Premier Division
Dundalk
vs
Drogheda Utd
09:00
Allsvenskan
IFK Goteborg
vs
Djurgarden
09:00
Allsvenskan
Sirius
vs
Halmstad
09:00
Danish Superliga
FC Copenhagen
vs
Brondby IF
09:15
Swiss Super League
Yverdon
vs
Young Boys
09:30
Eliteserien
Fredrikstad
vs
Bodo/Glimt
10:00
Serie A
Cagliari
vs
Hellas Verona
10:00
Serie A
Sassuolo
vs
Udinese
10:00
Ekstraklasa
Stal Mielec
vs
Lech Poznań
10:00
Serie B
Como
vs
Sudtirol
10:00
Serie B
Lecco
vs
Cittadella
10:00
Serie B
Parma
vs
Catanzaro
10:00
Serie B
Pisa
vs
Palermo
10:00
Serie B
Spezia
vs
Ascoli
10:00
Serie B
Venezia
vs
Reggiana
10:00
Serie B
Cosenza
vs
Brescia
10:30
I-League
TRAU FC
vs
Churchill Bro.
11:00
Championship
West Brom
vs
Watford
11:00
Championship
Birmingham
vs
Preston
11:00
Championship
Sunderland
vs
Blackburn
11:00
Championship
Stoke City
vs
Huddersfield
11:00
Championship
Rotherham
vs
Millwall
11:00
Championship
Plymouth
vs
Bristol City
11:00
Championship
Middlesbrough
vs
Sheffield Wed
11:00
Championship
Coventry
vs
Cardiff City
11:00
Championship
Swansea City
vs
QPR
11:00
League One
Cheltenham
vs
Exeter City
11:00
League One
Charlton
vs
Stevenage
11:00
League One
Carlisle United
vs
Lincoln City
11:00
League One
Cambridge Utd
vs
Wigan Athletic
11:00
League One
Burton Albion
vs
Barnsley
11:00
League One
Bristol Rovers
vs
Shrewsbury
11:00
League One
Bolton
vs
Reading
11:00
League One
Blackpool
vs
Wycombe
11:00
League One
Leyton Orient
vs
Peterborough
11:00
League One
Northampton
vs
Port Vale
11:00
League One
Oxford United
vs
Fleetwood
11:00
League Two
Notts County
vs
MK Dons
11:00
League Two
Morecambe
vs
Barrow
11:00
League Two
Mansfield Town
vs
Accrington
11:00
League Two
Harrogate Town
vs
Gillingham
11:00
League Two
Crewe Alexandra
vs
Forest Green
11:00
League Two
Walsall
vs
Salford City
11:00
League Two
Tranmere Rovers
vs
Colchester
11:00
League Two
Sutton United
vs
Swindon Town
11:00
League Two
Stockport
vs
AFC Wimbledon
11:00
League Two
Newport County
vs
Crawley Town
11:00
Indian Super League
Hyderabad FC
vs
Mumbai City
11:00
Danish Superliga
FC Midtjylland
vs
Nordsjaelland
11:30
Swiss Super League
Grasshoppers
vs
Lausanne
11:30
Swiss Super League
St Gallen
vs
Luzern
11:30
Allsvenskan
AIK
vs
Vasteras
11:30
Allsvenskan
Elfsborg
vs
IFK Varnamo
12:00
Ukrainian Premier League
Rukh Lviv
vs
Cherkasy
12:00
Eliteserien
Lillestrom
vs
Kristiansund BK
12:00
Eliteserien
Molde
vs
Stromsgodset
12:00
Eliteserien
Rosenborg
vs
Sandefjord
12:00
Eliteserien
Tromso
vs
Brann
12:30
Ekstraklasa
Widzew Lodz
vs
Korona Kielce
13:00
Serie A
Lecce
vs
Roma
13:00
Serie B
Cremonese
vs
FeralpiSalo
13:00
Irish Premier Division
St Patrick's
vs
Sligo Rovers
13:00
Irish Premier Division
Waterford
vs
Shamrock Rovers
13:00
Irish Premier Division
Shelbourne
vs
Derry City
13:00
Danish Superliga
Silkeborg
vs
AGF Aarhus
13:30
Championship
Ipswich Town
vs
Southampton
13:30
First Division A
Genk
vs
Union SG
14:15
Eliteserien
Viking
vs
Sarpsborg 08
14:30
Romania Liga I
Dinamo Bucharest
vs
Petrolul Ploiesti
15:00
Ekstraklasa
Górnik Zabrze
vs
Legia Warszawa
15:30
Serie B
Sampdoria
vs
Ternana
15:45
Serie A
Inter Milan
vs
Empoli
15:45
Irish Premier Division
Galway United
vs
Bohemians
16:00
La Liga
Villarreal
vs
Atlético Madrid
16:00
Championship
Leeds United
vs
Hull City
16:15
Primeira Liga
Portimonense
vs
Braga
05:00
A-League
Central Coast
vs
Melbourne City
07:30
K League 1
Pohang Steelers
vs
Suwon FC
07:30
K League 1
Daejeon Citizen
vs
Ulsan Hyundai
11:00
Bulgaria First League
Etar
vs
Arda Kardzhali
11:00
Super Lig
Istanbulspor
vs
Rizespor
11:00
Indian Super League
Odisha FC
vs
Punjab FC
12:00
NPFL
Rivers United
POST
Katsina United
13:30
Bulgaria First League
Slavia Sofia
vs
Pirin
13:45
Eredivisie
SBV Vitesse
vs
Sp. Rotterdam
14:00
Ekstraklasa
Warta Poznan
vs
Zaglebie Lubin
14:00
Eliteserien
KFUM
vs
HamKam
14:00
Danish Superliga
Odense
vs
Vejle
14:30
Super Lig
Antalyaspor
vs
Ankaragucu
14:30
Super Lig
Galatasaray
vs
Hatayspor
14:30
Super Lig
Gaziantep
vs
Alanyaspor
15:00
Eredivisie
Excelsior
vs
PSV
15:30
Premier League
Nott’m Forest
vs
Fulham
15:30
Premier League
Newcastle
vs
Everton
15:30
Swiss Super League
Lugano
vs
Basel
15:45
Premier League
Bournemouth
vs
Crystal Palace
15:45
Premier League
Burnley
vs
Wolverhampton
15:45
League Two
Doncaster
vs
Wrexham
15:45
DFB-Pokal
Saarbruecken
vs
Kaiserslautern
15:45
Coupe de France
Lyon
vs
Valenciennes
16:00
League One
Portsmouth
vs
Derby County
16:00
Eredivisie
Fortuna Sittard
vs
NEC Nijmegen
16:00
Coppa Italia
Juventus
vs
Lazio
16:00
Copa Argentina
Central Córdoba
vs
Quilmes
16:15
Premier League
West Ham
vs
Tottenham
19:00
Copa Libertadores
Cobresal
vs
Barcelona SC
19:00
Copa Libertadores
Millonarios
vs
Flamengo
19:00
Copa Sudamericana
Belgrano
vs
Internacional
19:00
Copa Sudamericana
Nacional
vs
Argentinos Jrs
20:00
CONCACAF Champions League
Columbus Crew
vs
Tigres UANL
20:00
U.S. Open Cup
Richmond
vs
Maryland Bobcats FC
20:30
U.S. Open Cup
Charlotte Independence
vs
South Carolina United Heat
20:30
U.S. Open Cup
New York City FC II
vs
New York Red Bulls II
21:00
Copa Libertadores
The Strongest
vs
Grêmio
21:30
U.S. Open Cup
Lubbock Matadors
vs
Foro SC
21:30
U.S. Open Cup
Minnesota United 2
vs
Michigan Stars FC
21:30
Copa Libertadores
Deportivo Tachira
vs
River Plate
21:30
Copa Sudamericana
Sportivo Ameliano
vs
Athletico PR
21:30
Copa Sudamericana
Racing
vs
Corinthians
22:00
CONCACAF Champions League
NE Revolution
vs
Club América
23:00
Copa Libertadores
Universitario
vs
LDU Quito
23:00
Copa Sudamericana
César Vallejo
vs
Defensa Justicia
23:30
U.S. Open Cup
El Farolito SC
vs
Central Valley Fuego FC
07:00
J1 League
Sagan Tosu
vs
Vissel Kobe
07:00
J1 League
Avispa Fukuoka
vs
Kashima Antlers
07:00
J1 League
Gamba Osaka
vs
Kyoto Sanga
07:00
J1 League
Júbilo Iwata
vs
Niigata
07:00
J1 League
Shonan Bellmare
vs
Tokyo Verdy
07:00
J1 League
Yokohama F.M.
vs
Kawasaki F.
07:00
J1 League
Machida Zelvia
vs
S. Hiroshima
07:00
J1 League
Kashiwa Reysol
vs
Cerezo Osaka
07:30
J1 League
FC Tokyo
vs
Urawa Reds
07:30
J1 League
Consadole S.
vs
Nagoya Grampus
07:30
K League 1
Gwangju FC
vs
Incheon United
07:30
K League 1
FC Seoul
vs
Gimcheon Sangmu
07:30
K League 1
Jeju United
vs
Jeonbuk FC
07:30
K League 1
Gangwon FC
vs
Daegu FC
07:45
A-League
Perth Glory
vs
Sydney FC
08:30
Bulgaria First League
Krumovgrad
vs
Hebar 1918
11:00
Bulgaria First League
CSKA Sofia
vs
Lok. Plovdiv
11:00
Super Lig
Sivasspor
vs
Karagumruk
11:00
Indian Super League
Kerala Blasters
vs
East Bengal
12:00
NPFL
Sporting Lagos
vs
Lobi Stars
12:00
NPFL
Gombe United
vs
Remo Stars
12:00
NPFL
Shooting Stars
vs
Kwara United
12:00
NPFL
Enugu Rangers
vs
Sunshine Stars
12:00
NPFL
Bayelsa United
vs
Heartland Owerri
12:00
NPFL
Abia Warriors
vs
Plateau United
12:00
NPFL
Enyimba
vs
Kano Pillars
13:00
Super League Greece
Olympiacos
vs
Aris FC
13:30
Bulgaria First League
Ludogorets
vs
Levski Sofia
13:30
NPFL
Bendel Insurance
vs
Niger Tornadoes
13:30
Super League Greece
PAOK
vs
Lamia
13:45
Eredivisie
Heracles
vs
AZ Alkmaar
14:30
Super Lig
Konyaspor
vs
Trabzonspor
14:30
Super Lig
Kayserispor
vs
Kasimpasa
14:30
Super Lig
Fenerbahce
vs
A. Demirspor
15:00
Eredivisie
FC Utrecht
vs
PEC Zwolle
15:00
Super League Greece
Panathinaikos
vs
AEK Athens
15:30
Premier League
Arsenal
vs
Luton
15:30
Premier League
Brentford
vs
Brighton
15:30
Swiss Super League
Servette
vs
Lausanne
15:30
Swiss Super League
FC Zurich
vs
Winterthur
15:45
DFB-Pokal
Leverkusen
vs
Dusseldorf
16:00
Eredivisie
SC Heerenveen
vs
FC Twente
16:00
Coppa Italia
Fiorentina
vs
Atalanta
16:10
Coupe de France
PSG
vs
Rennes
16:15
Premier League
Man City
vs
Aston Villa
16:45
Copa Argentina
Unión
vs
Gimnasia Mendoza
19:00
Copa Argentina
Instituto
vs
CA Talleres Remedios de Escalada
19:00
U.S. Open Cup
Miami United
vs
Club de Lyon FC
19:00
Copa Libertadores
Huachipato
vs
Estudiantes
19:00
Copa Libertadores
Botafogo RJ
vs
Junior
19:00
Copa Libertadores
Nacional
vs
Libertad Asuncion
19:00
Copa Sudamericana
Rayo Zuliano
vs
Danubio
19:00
Copa Sudamericana
Cuiabá
vs
Lanús
20:00
U.S. Open Cup
One Knoxville SC
vs
Greenville Triumph SC
20:00
U.S. Open Cup
Vermont Green FC
vs
Carolina Core
20:00
U.S. Open Cup
Tormenta FC
vs
Savannah Clovers FC
20:30
U.S. Open Cup
Apotheos
vs
Chattanooga Red Wolves SC
21:00
CONCACAF Champions League
Inter Miami
vs
Monterrey
21:00
U.S. Open Cup
Chicago Fire FC II
vs
Forward Madison FC
21:00
Copa Libertadores
Colo Colo
vs
Cerro Porteno
21:00
Copa Sudamericana
Sportivo Trinidense
vs
Fortaleza
21:00
Copa Sudamericana
Nacional Potosi
vs
Boca Juniors
21:00
Copa Sudamericana
RB Bragantino
vs
Coquimbo Unido
21:10
Copa Argentina
Huracán
vs
Villa Mitre
21:30
U.S. Open Cup
Union Omaha
vs
Des Moines Menace
21:30
Copa Libertadores
Alianza Lima
vs
Fluminense
21:30
Copa Libertadores
San Lorenzo
vs
Palmeiras
22:30
U.S. Open Cup
Colorado Rapids 2
vs
Hailstorm FC
23:00
CONCACAF Champions League
Club Sport Herediano
vs
Pachuca
23:00
Copa Sudamericana
Alianza Petrolera
vs
Union La Calera
23:30
U.S. Open Cup
Spokane Velocity FC
vs
Los Angeles Force
23:30
U.S. Open Cup
Ventura County FC
vs
Irvine Zeta FC