13:00
Allsvenskan
Elfsborg
vs
AIK
13:00
Allsvenskan
Vasteras
vs
IFK Varnamo
13:00
Super League Greece
PAOK
vs
Panathinaikos
13:00
Super League Greece
Olympiacos
vs
AEK Athens
13:30
La Liga
Sevilla
vs
Cádiz
13:30
La Liga
Rayo Vallecano
vs
Granada
14:00
Copa Argentina
Gimnasia Mendoza
vs
Club Atletico Mitre
14:00
Danish Superliga
Brondby IF
vs
Nordsjaelland
14:30
Scottish Premiership
Kilmarnock
vs
Celtic
14:30
Swiss Super League
FC Zurich
vs
Servette
14:30
Swiss Super League
Lausanne
vs
Luzern
14:45
Premier League
Brighton
vs
Chelsea
14:45
Scottish Premiership
St Mirren
vs
Hearts
14:45
Scottish Premiership
St Johnstone
vs
Ross County
14:45
Scottish Premiership
Hibernian
vs
Motherwell
14:45
Scottish Premiership
Aberdeen
vs
Livingston
15:00
Premier League
Man United
vs
Newcastle
15:00
Ligue 1
Nice
vs
PSG
15:00
Ligue 1
Reims
vs
Marseille
15:00
Coppa Italia
Atalanta
vs
Juventus
16:00
La Liga
Celta Vigo
vs
Athletic Bilbao
16:00
La Liga
Getafe
vs
Atlético Madrid
16:15
Copa Argentina
Almirante Brown
vs
San Martin de Tucuman
18:00
Brazil Serie B
Ituano
vs
Sport Recife
18:00
Brazil Serie B
América Mineiro
vs
Mirassol
18:00
Brazil Serie B
Brusque FC
vs
Operário
18:00
Copa Libertadores
The Strongest
vs
Huachipato
18:00
Copa Libertadores
Deportivo Tachira
vs
Nacional
18:00
Copa Sudamericana
Belgrano
vs
Real Tomayapo
18:00
Copa Sudamericana
Athletico PR
vs
Danubio
18:00
Copa Sudamericana
Lanús
vs
Metropolitanos FC
19:30
MLS
FC Cincinnati
vs
Atlanta United
19:30
MLS
D.C. United
vs
NY Red Bulls
19:30
MLS
Philadelphia
vs
NYCFC
19:30
MLS
Orlando City
vs
Inter Miami
19:30
MLS
CF Montréal
vs
Columbus Crew
20:00
Copa Libertadores
Alianza Lima
vs
Colo Colo
20:00
Copa Sudamericana
Boca Juniors
vs
Fortaleza
20:00
Copa Sudamericana
Cuiabá
vs
Deportivo Garcilaso
20:30
MLS
St. Louis
vs
Los Angeles FC
20:30
MLS
Minnesota Utd
vs
LA Galaxy
20:30
MLS
Chicago Fire
vs
Charlotte FC
20:30
MLS
Austin FC
vs
Houston Dynamo
20:30
MLS
Nashville SC
vs
Toronto FC
20:30
Brazil Serie B
Ponte Preta
vs
Santos
20:30
Brazil Serie B
Ceará SC
vs
Amazonas FC
20:30
Brazil Serie B
Paysandu
vs
Goiás
20:30
Copa Libertadores
Flamengo
vs
Bolivar
20:30
Copa Libertadores
Palmeiras
vs
Indep. del Valle
21:30
MLS
Real Salt Lake
vs
Seattle Sounders
21:30
MLS
Colorado Rapids
vs
Vancouver
22:00
Copa Sudamericana
César Vallejo
vs
Always Ready
22:05
Liga MX
Guadalajara
vs
Club América
22:30
MLS
Portland Timbers
vs
SJ Earthquakes
03:30
Chinese FA Cup
Tai'an Tiankuang
vs
Foshan Nanshi
03:30
Chinese FA Cup
Shenzhen Juniors
vs
Qingdao Red Lions
05:00
Chinese FA Cup
Hainan Star
vs
Jiangxi Beidamen
07:00
Chinese Super League
Zhejiang
vs
Nantong Zhiyun
07:00
Chinese FA Cup
Dalian Kuncheng
vs
Yunnan Yukun
07:30
Chinese FA Cup
Rizhao Yuqi
vs
Shanghai Jiading
07:35
Chinese Super League
Meizhou Hakka
vs
Chengdu
07:35
Chinese Super League
Henan
vs
Wuhan TT
07:35
Chinese Super League
Cangzhou ML
vs
Tianjin Jinmen
08:00
Chinese Super League
Changchun
vs
Beijing Guoan
08:15
Bulgaria First League
Pirin
vs
Etar
10:00
Super Lig
Istanbulspor
vs
Sivasspor
10:45
Bulgaria First League
Lok. Sofia
vs
Botev Vratsa
12:00
Ekstraklasa
Stal Mielec
vs
Pogon Szczecin
13:00
Super Lig
Antalyaspor
vs
A. Demirspor
13:15
Bulgaria First League
Hebar 1918
vs
Beroe
13:45
Primeira Liga
Famalicão
vs
Casa Pia
14:30
Ekstraklasa
Górnik Zabrze
vs
Puszcza Niepolomice
14:30
La Liga 2
Mirandes
vs
Elche
14:30
Serie B
Palermo
vs
Sampdoria
14:45
Serie A
Fiorentina
vs
Napoli
14:45
Irish Premier Division
Sligo Rovers
vs
Bohemians
14:45
Irish Premier Division
Shelbourne
vs
Waterford
14:45
Irish Premier Division
Dundalk
vs
Shamrock Rovers
14:45
Irish Premier Division
Drogheda Utd
vs
Galway United
14:45
Irish Premier Division
St Patrick's
vs
Derry City
14:45
First Division A
Sint-Truiden
vs
OH Leuven
15:00
Championship
Southampton
vs
West Brom
15:30
Peru Liga 1
Atlético Grau
vs
Cusco FC
15:45
Primeira Liga
Rio Ave
vs
Benfica
18:00
Brazil Serie B
CRB
vs
Vila Nova
19:00
Argentine Primera Division
Barracas Central
vs
Sarmiento
20:30
Brazil Serie B
Novorizontino
vs
Coritiba
02:30
A-League
Wellington
vs
Melbourne V.
03:00
J1 League
Avispa Fukuoka
vs
Cerezo Osaka
03:30
K League 1
Daejeon Citizen
vs
Incheon United
03:30
Chinese FA Cup
Langfang Glory City
vs
Heilongjiang Ice City FC
03:30
Chinese FA Cup
Shenzhen Jixiang
vs
Nanjing City
05:00
Chinese FA Cup
Guangdong GZ-Power
vs
Wuxi Wugo
05:00
Chinese FA Cup
Shaanxi Union
vs
Guangzhou FC
05:30
Chinese FA Cup
Hunan Xiangtao
vs
Shijiazhuang
05:45
A-League
Central Coast
vs
Sydney FC
06:00
J1 League
Sagan Tosu
vs
Nagoya Grampus
06:00
K League 1
Gimcheon Sangmu
vs
Jeju United
07:00
Russian Premier League
Dinamo Moscow
vs
Krylya Sovetov
07:30
Scottish Premiership
Dundee F.C.
vs
Kilmarnock
07:30
Scottish Premiership
Hearts
vs
Rangers
07:30
Scottish Premiership
Celtic
vs
St Mirren
07:35
Chinese Super League
Qingdao WC
vs
Shanghai Port
08:00
La Liga 2
FC Andorra
vs
Burgos CF
08:30
Ukrainian Premier League
Dynamo Kiev
vs
Kryvbas
09:00
Ekstraklasa
Korona Kielce
vs
Ruch Chorzow
09:30
Bundesliga
Dortmund
vs
Darmstadt
09:30
Bundesliga
Union Berlin
vs
Freiburg
09:30
Bundesliga
Leverkusen
vs
Augsburg
09:30
Bundesliga
Frankfurt
vs
RB Leipzig
09:30
Bundesliga
Wolfsburg
vs
Mainz 05
09:30
Bundesliga
Hoffenheim
vs
Bayern Munich
09:30
Bundesliga
Werder Bremen
vs
Bochum
09:30
Bundesliga
Stuttgart
vs
B. M'gladbach
09:30
Bundesliga
Heidenheim
vs
FC Koln
09:30
Russian Premier League
Lok. Moscow
vs
Fakel
10:00
NPFL
Rivers United
vs
Niger Tornadoes
10:15
La Liga 2
Leganes
vs
Sporting Gijon
10:15
La Liga 2
Huesca
vs
Racing Santander
10:30
Primeira Liga
Farense
vs
Portimonense
10:30
Primeira Liga
Estrela
vs
Gil Vicente
10:30
Primeira Liga
Boavista
vs
Vizela
10:30
Primeira Liga
Arouca
vs
V. Guimarães
10:45
Bulgaria First League
CSKA Sofia
vs
Krumovgrad
11:00
Austrian Bundesliga
SCR Altach
vs
A. Lustenau
11:00
Austrian Bundesliga
BW Linz
vs
Austria Wien
11:00
Austrian Bundesliga
Wolfsberger
vs
WSG Tirol
11:15
League One
Bolton
vs
Oxford United
11:30
Ekstraklasa
Slask Wroclaw
vs
Radomiak Radom
12:00
Serie A
Lecce
vs
Atalanta
12:00
Russian Premier League
PFC Sochi
vs
Krasnodar
12:00
Super Lig
Besiktas
vs
Hatayspor
12:00
Super Lig
Kayserispor
vs
Konyaspor
12:00
Super Lig
Ankaragucu
vs
Pendikspor
12:00
Super Lig
Rizespor
vs
Kasimpasa
12:00
Super Lig
Samsunspor
vs
Alanyaspor
12:00
Super Lig
Gaziantep
vs
Karagumruk
12:00
Super Lig
Basaksehir
vs
Trabzonspor
12:00
Swiss Super League
Grasshoppers
vs
Basel
12:00
Swiss Super League
Lausanne
vs
Lausanne
12:00
Swiss Super League
Yverdon
vs
Luzern
12:15
First Division A
Westerlo
vs
Mechelen
12:30
Chile Primera Division
Everton CD
vs
Copiapo
13:00
Primeira Liga
Moreirense
vs
Estoril Praia
13:00
Primeira Liga
Sporting CP
vs
Chaves
13:15
Bulgaria First League
Lok. Plovdiv
vs
Levski Sofia
13:45
MLS
Nashville SC
vs
Atlanta United
14:00
Ekstraklasa
Piast Gliwice
vs
Jagiellonia B.
14:00
Romania Liga I
CFR Cluj
vs
Farul Constanta
14:00
Romania Liga I
Uni. Craiova
vs
Sepsi
14:30
Argentine Primera Division
Independiente Rivadavia
vs
Godoy Cruz
14:30
Brazil Serie B
Sport Recife
vs
Avaí FC
14:30
Serie B
Catanzaro
vs
Brescia
14:45
Serie A
Torino
vs
AC Milan
14:45
First Division A
Standard Liège
vs
Gent
15:00
La Liga
Alaves
vs
Getafe
15:00
La Liga 2
Tenerife
vs
Amorebieta
15:00
La Liga 2
Eldense
vs
Levante
15:00
Chile Primera Division
Cobreloa
vs
Deportes Iquique
15:00
Brazil Serie A
Vitoria
vs
Atletico GO
15:00
CAF Champions League
Esperance
vs
Al Ahly SC
15:30
Primeira Liga
Braga
vs
FC Porto
16:00
Peru Liga 1
Sporting Cristal
vs
Union Comercio
16:30
Brazil Serie B
Amazonas FC
vs
Paysandu
16:45
Argentine Primera Division
Defensa Justicia
vs
Gimnasia LP
16:45
Argentine Primera Division
Talleres
vs
Atl. Tucuman
17:00
Argentine Primera Division
River Plate
vs
Belgrano
17:00
Brazil Serie B
Goiás
vs
Botafogo
17:30
Chile Primera Division
Uni. de Chile
vs
Uni. Catolica
17:30
Brazil Serie A
Fortaleza
vs
Athletico PR
18:15
Categoria Primera A
La Equidad
vs
Tolima
19:00
Peru Liga 1
FBC Melgar
vs
Sport Huancayo
19:30
MLS
NE Revolution
vs
Philadelphia
19:30
MLS
NYCFC
vs
NY Red Bulls
19:30
MLS
Inter Miami
vs
D.C. United
19:30
MLS
FC Cincinnati
vs
St. Louis
19:30
MLS
Charlotte FC
vs
LA Galaxy
19:30
MLS
Toronto FC
vs
CF Montréal
20:00
Brazil Serie A
Vasco da Gama
vs
Flamengo
20:30
MLS
Chicago Fire
vs
Columbus Crew
20:30
MLS
Minnesota Utd
vs
Portland Timbers
20:30
MLS
Houston Dynamo
vs
FC Dallas
20:30
MLS
Austin FC
vs
Sporting KC
20:30
Categoria Primera A
Once Caldas
vs
Santa Fe
21:30
MLS
Real Salt Lake
vs
Colorado Rapids
22:00
Liga MX
Club América
vs
Guadalajara
22:30
MLS
SJ Earthquakes
vs
Orlando City
22:30
MLS
Seattle Sounders
vs
Vancouver
01:00
J1 League
Machida Zelvia
vs
Tokyo Verdy
01:00
J1 League
Júbilo Iwata
vs
Urawa Reds
01:00
J1 League
Kyoto Sanga
vs
S. Hiroshima
02:00
J1 League
Kashima Antlers
vs
Vissel Kobe
02:00
J1 League
FC Tokyo
vs
Yokohama F.M.
02:00
J1 League
Gamba Osaka
vs
Kawasaki F.
02:30
Chinese FA Cup
Qingdao Elite United
vs
Suzhou Dongwu
03:00
J1 League
Kashiwa Reysol
vs
Consadole S.
03:00
J1 League
Shonan Bellmare
vs
Niigata
03:30
K League 1
Gangwon FC
vs
Ulsan Hyundai
03:30
K League 1
FC Seoul
vs
Daegu FC
03:30
K League 1
Gwangju FC
vs
Jeonbuk FC
03:30
Chinese FA Cup
Shaoxing Shangyu Pterosaur
vs
Liaoning Tieren
03:30
Chinese FA Cup
Beijing Technology
vs
Guangxi Baoyun
05:00
Russian Premier League
Ural
vs
FC Orenburg
05:00
Chinese FA Cup
Guangxi Hengchen
vs
Dalian Young Boy
06:00
Ukrainian Premier League
Cherkasy
vs
Zorya Luhansk
06:00
K League 1
Suwon FC
vs
Pohang Steelers
06:30
Serie A
Sassuolo
vs
Cagliari
06:30
Ekstraklasa
Cracovia
vs
R. Czestochowa
07:15
Russian Premier League
Spartak Moscow
vs
Rubin Kazan
07:30
Chinese FA Cup
Hangzhou Wuyue Qiantang
vs
Chongqing Tongliang Long
07:30
First Division A
Cercle Brugge
vs
Union SG
08:00
La Liga 2
Eibar
vs
Cartagena
08:00
Allsvenskan
Brommapojkarna
vs
IFK Norrkoping
08:00
Allsvenskan
Hammarby
vs
AIK
08:00
Danish Superliga
Odense
vs
Randers
08:00
League Two
Crawley Town
vs
Crewe Alexandra
08:30
Eredivisie
Feyenoord
vs
Excelsior
08:30
Eredivisie
SBV Vitesse
vs
Ajax
08:30
Eredivisie
Sp. Rotterdam
vs
SC Heerenveen
08:30
Eredivisie
PSV
vs
RKC Waalwijk
08:30
Eredivisie
AZ Alkmaar
vs
FC Utrecht
08:30
Eredivisie
PEC Zwolle
vs
FC Twente
08:30
Eredivisie
FC Volendam
vs
Go Ahead E.
08:30
Eredivisie
Almere
vs
NEC Nijmegen
08:30
Eredivisie
Heracles
vs
Fortuna Sittard
08:30
Ukrainian Premier League
Metalist 1925
vs
Polissya Zhytomyr
08:30
Ukrainian Premier League
Dnipro-1
vs
Sh. Donetsk
08:30
Ukrainian Premier League
Rukh Lviv
vs
Chornomorets
08:30
Ukrainian Premier League
Vorskla Poltava
vs
Obolon Kyiv
08:30
Ukrainian Premier League
Veres Rivne
vs
Olexandriya
08:30
Ukrainian Premier League
FC Minaj
vs
Kolos Kovalivka
09:00
Serie A
Udinese
vs
Empoli
09:00
Serie A
Monza
vs
Frosinone
09:00
Ekstraklasa
Warta Poznan
vs
Legia Warszawa
09:30
2. Bundesliga
Osnabruck
vs
Hertha Berlin
09:30
2. Bundesliga
Elversberg
vs
Karlsruher SC
09:30
2. Bundesliga
Hansa Rostock
vs
Paderborn
09:30
2. Bundesliga
Greuther Fuerth
vs
Schalke 04
09:30
2. Bundesliga
Hannover 96
vs
Holstein Kiel
09:30
2. Bundesliga
Kaiserslautern
vs
Braunschweig
09:30
2. Bundesliga
Dusseldorf
vs
Magdeburg
09:30
2. Bundesliga
Hamburger SV
vs
Nurnberg
09:30
2. Bundesliga
Wehen
vs
St. Pauli
09:30
Russian Premier League
Rostov
vs
Baltika
10:00
Brazil Serie A
Criciúma
vs
Palmeiras
10:00
Brazil Serie B
Santos
vs
Brusque FC
10:00
Scottish Premiership
Livingston
vs
Hibernian
10:00
Scottish Premiership
Motherwell
vs
St Johnstone
10:00
Scottish Premiership
Ross County
vs
Aberdeen
10:15
La Liga 2
Alcorcon
vs
Real Valladolid
10:30
Allsvenskan
IFK Varnamo
vs
Kalmar FF
10:30
Allsvenskan
GAIS
vs
Elfsborg
11:00
Premier League
Arsenal
vs
Everton
11:00
Premier League
Brentford
vs
Newcastle
11:00
Premier League
Brighton
vs
Man United
11:00
Premier League
Burnley
vs
Nott’m Forest
11:00
Premier League
Chelsea
vs
Bournemouth
11:00
Premier League
Crystal Palace
vs
Aston Villa
11:00
Premier League
Liverpool
vs
Wolverhampton
11:00
Premier League
Luton
vs
Fulham
11:00
Premier League
Man City
vs
West Ham
11:00
Premier League
Sheffield Utd
vs
Tottenham
11:00
NPFL
Bayelsa United
POST
Sporting Lagos
11:00
NPFL
Lobi Stars
POST
Remo Stars
11:00
NPFL
Abia Warriors
POST
Bendel Insurance
11:00
NPFL
Rivers United
POST
Shooting Stars
11:00
NPFL
Kano Pillars
POST
Niger Tornadoes
11:00
NPFL
Plateau United
POST
Kwara United
11:00
NPFL
Enugu Rangers
POST
Enyimba
11:00
NPFL
Heartland Owerri
POST
Doma United
11:00
NPFL
Sunshine Stars
POST
Akwa United
11:00
NPFL
Katsina United
POST
Gombe United
11:00
Austrian Bundesliga
RB Salzburg
vs
LASK
11:00
Austrian Bundesliga
Sturm Graz
vs
A. Klagenfurt
11:00
Austrian Bundesliga
Rapid Wien
vs
Hartberg
11:30
Ekstraklasa
Widzew Lodz
vs
Lech Poznań
12:00
Serie A
Inter Milan
vs
Lazio
12:00
Russian Premier League
Akhmat Grozny
vs
FC Zenit
12:00
Super Lig
Galatasaray
vs
Fenerbahce
12:30
Chile Primera Division
Nublense
vs
O'Higgins
12:30
First Division A
Anderlecht
vs
Club Brugge
13:00
La Liga
Athletic Bilbao
vs
Sevilla
13:00
La Liga
Atlético Madrid
vs
Osasuna
13:00
La Liga
Barcelona
vs
Rayo Vallecano
13:00
La Liga
Real Betis
vs
Real Sociedad
13:00
La Liga
Cádiz
vs
Las Palmas
13:00
La Liga
Mallorca
vs
Almería
13:00
La Liga
Granada
vs
Celta Vigo
13:00
La Liga
Valencia
vs
Girona
13:00
La Liga
Villarreal
vs
Real Madrid
13:00
Super League Greece
Panathinaikos
vs
Olympiacos
13:00
Super League Greece
Aris FC
vs
PAOK
13:00
Super League Greece
AEK Athens
vs
Lamia
13:30
Bulgaria First League
Cherno More V.
vs
Ludogorets
14:00
Peru Liga 1
ADT
vs
Comerciantes Unidos
14:00
Romania Liga I
Rapid Bucuresti
vs
FCSB
14:30
Argentine Primera Division
Platense
vs
Independiente
14:45
Serie A
Roma
vs
Genoa
15:00
Ligue 1
Toulouse
vs
Brest
15:00
Ligue 1
Lorient
vs
Clermont
15:00
Ligue 1
Monaco
vs
Nantes
15:00
Ligue 1
Lille
vs
Nice
15:00
Ligue 1
Lyon
vs
Strasbourg
15:00
Ligue 1
Reims
vs
Rennes
15:00
Ligue 1
Lens
vs
Montpellier
15:00
Ligue 1
Le Havre
vs
Marseille
15:00
Ligue 1
Metz
vs
PSG
15:00
La Liga 2
Real Zaragoza
vs
Ferrol
15:00
Brazil Serie A
Corinthians
vs
Botafogo RJ
15:00
Brazil Serie A
Atlético Mineiro
vs
Bahia
15:00
Brazil Serie A
Fluminense
POST
Juventude
15:00
Brazil Serie B
Operário
vs
Ceará SC
15:00
Brazil Serie B
Mirassol
vs
Ituano
15:00
Brazil Serie B
Chapecoense
vs
Ponte Preta
16:30
Peru Liga 1
Los Chankas
vs
Alianza Atlético
16:45
Argentine Primera Division
Instituto
vs
Unión
16:45
Argentine Primera Division
Banfield
vs
Huracán
17:30
Chile Primera Division
Colo Colo
vs
Palestino
17:30
Brazil Serie A
Cuiabá
POST
Internacional
17:30
Brazil Serie A
Grêmio
POST
RB Bragantino
18:30
Categoria Primera A
Junior
vs
Dep. Pereira
19:00
Argentine Primera Division
Central Córdoba
vs
Boca Juniors
19:00
Peru Liga 1
Carlos Mannucci
vs
César Vallejo
20:00
Liga MX
Cruz Azul
vs
Monterrey
21:00
Peru Liga 1
Alianza Lima
vs
Deportivo Garcilaso
21:00
Categoria Primera A
Millonarios
vs
Bucaramanga
08:00
Danish Superliga
Vejle
vs
Hvidovre
08:00
Danish Superliga
Lyngby
vs
Viborg
10:00
Danish Superliga
Silkeborg
vs
Brondby IF
10:45
Bulgaria First League
Arda Kardzhali
vs
CSKA 1948
11:00
Eliteserien
HamKam
vs
Bodo/Glimt
11:00
Eliteserien
KFUM
vs
Odds BK
11:00
Eliteserien
Kristiansund BK
vs
Brann
11:00
Eliteserien
Lillestrom
vs
Fredrikstad
11:00
Eliteserien
Molde
vs
Sarpsborg 08
11:00
Eliteserien
Sandefjord
vs
Viking
11:00
Eliteserien
Stromsgodset
vs
Haugesund
12:00
Danish Superliga
Nordsjaelland
vs
FC Midtjylland
12:00
Swiss Super League
FC Zurich
vs
Lugano
12:00
Swiss Super League
Winterthur
vs
St Gallen
12:00
Swiss Super League
Servette
vs
Young Boys
12:30
Serie A
Salernitana
vs
Hellas Verona
12:30
First Division A
Genk
vs
Royal Antwerp
13:00
Ekstraklasa
Zaglebie Lubin
vs
LKS Lodz
13:00
Russian Premier League
Nizhny Novg.
vs
CSKA Moscow
13:00
Allsvenskan
Sirius
vs
Vasteras
13:00
Allsvenskan
Djurgarden
vs
Halmstad
13:10
Allsvenskan
Hacken
vs
Malmo FF
13:15
Eliteserien
Tromso
vs
Rosenborg
13:15
Bulgaria First League
Slavia Sofia
vs
Botev Plovdiv
14:30
La Liga 2
Villarreal B
vs
Albacete
14:30
La Liga 2
Espanyol
vs
Real Oviedo
14:45
Serie A
Bologna
vs
Juventus
14:45
Irish Premier Division
St Patrick's
vs
Shelbourne
14:45
Irish Premier Division
Shamrock Rovers
vs
Derry City
16:00
Peru Liga 1
UTC Cajamarca
vs
Sport Boys
18:00
Argentine Primera Division
Estudiantes
vs
Deportivo Riestra
18:00
Argentine Primera Division
San Lorenzo
vs
Lanús
18:00
Chile Primera Division
Cobresal
vs
Coquimbo Unido
18:00
Chile Primera Division
Union Espanola
vs
Union La Calera
19:00
Brazil Serie A
São Paulo
vs
Cruzeiro
20:00
Brazil Serie B
Guarani
vs
América Mineiro
20:15
Argentine Primera Division
Racing Club
vs
Argentinos Jrs
20:15
Argentine Primera Division
Rosario Central
vs
Tigre
20:30
Chile Primera Division
Audax Italiano
vs
Huachipato
21:00
Peru Liga 1
Cienciano
vs
Universitario
07:00
Chinese Super League
Meizhou Hakka
vs
Shenzhen P C
07:35
Chinese Super League
Qingdao Hainiu
vs
Beijing Guoan
07:35
Chinese Super League
Henan
vs
Shanghai S.
07:35
Chinese Super League
Zhejiang
vs
Wuhan TT
08:00
Chinese Super League
Tianjin Jinmen
vs
Shandong T.
08:00
Chinese Super League
Nantong Zhiyun
vs
Cangzhou ML
09:30
Bulgaria First League
Etar
vs
Botev Vratsa
11:45
Bulgaria First League
Beroe
vs
Lok. Sofia
13:00
Allsvenskan
IFK Goteborg
vs
Mjallby
13:00
Danish Superliga
AGF Aarhus
vs
FC Copenhagen
14:00
Bulgaria First League
Pirin
vs
Hebar 1918
14:30
Swiss Super League
Luzern
vs
Lausanne
14:30
Swiss Super League
Lausanne
vs
Grasshoppers
14:30
Swiss Super League
Basel
vs
Yverdon
18:30
Copa do Brasil
RB Bragantino
vs
Sousa
19:00
Argentine Primera Division
Vélez Sarsfield
vs
Newell's OB
19:00
U.S. Open Cup
Charleston Battery
vs
Atlanta United
19:30
U.S. Open Cup
New York City FC II
vs
New Mexico United
20:10
Copa Argentina
Temperley
vs
River Plate
20:30
Copa do Brasil
Vasco da Gama
vs
Fortaleza
20:30
U.S. Open Cup
Sporting KC
vs
FC Tulsa
22:00
U.S. Open Cup
Sacramento
vs
SJ Earthquakes
22:30
U.S. Open Cup
Los Angeles FC
vs
Loudoun United FC