12:00
Swiss Super League
Grasshoppers
vs
Luzern
12:00
Romania Liga I
Politehnica
vs
FC Buzau
12:15
First Division A
Beerschot
vs
OH Leuven
12:30
Chile Primera Division
Copiapo
vs
Coquimbo Unido
13:00
Russian Premier League
Fakel
vs
Akron Togliatti
14:00
Allsvenskan
Halmstad
vs
IFK Varnamo
14:00
Argentine Primera Division
Independiente Rivadavia
vs
Independiente
14:00
SuperLiga
Jedinstvo Ub
vs
Partizan Belgrade
14:00
SuperLiga
Zeleznicar Pancevo
vs
Napredak
14:00
SuperLiga
Crvena Zvezda
vs
Mladost Lucani
14:00
Czech First League
Slavia Prague
vs
14:00
Peru Liga 1
Sporting Cristal
vs
Cienciano
14:15
Ekstraklasa
Widzew Lodz
vs
Lech Poznań
14:15
Bulgaria First League
Slavia Sofia
POST
Ludogorets
14:30
Swiss Super League
Basel
vs
Lugano
14:45
Irish Premier Division
Sligo Rovers
vs
Galway United
14:45
First Division A
Anderlecht
vs
Sint-Truiden
15:00
Chile Primera Division
Union Espanola
vs
Cobresal
15:00
Primera División
vs
Oriente Petrolero
15:00
Romania Liga I
Sepsi
vs
Dinamo Bucharest
16:00
Primera División
Sportivo Ameliano
vs
Tacuary
16:00
Argentine Primera Division
San Lorenzo
vs
Newell's OB
16:00
Brazil Serie B
Mirassol
vs
Operário
16:00
Brazil Serie B
Coritiba
vs
Chapecoense
16:15
Peru Liga 1
ADT
vs
Los Chankas
16:30
Primera División
Club Atletico Penarol
vs
Defensor Sporting
16:30
Primera División
Montevideo Wanderers
vs
Deportivo Maldonado
17:00
Brazil Serie B
Sport Recife
vs
Ponte Preta
17:00
Categoria Primera A
Once Caldas
vs
Atlético Nacional
17:30
Chile Primera Division
Colo Colo
vs
O'Higgins
17:30
Primera División
The Strongest
vs
Aurora
18:00
Argentine Primera Division
Rosario Central
vs
Huracán
18:00
Brazil Serie A
Palmeiras
vs
Vitoria
18:00
Brazil Serie A
Juventude
vs
Criciúma
18:30
Primera División
Luqueno
vs
Sol de America
19:00
Brazil Serie A
Bahia
vs
Internacional
19:10
Categoria Primera A
Santa Fe
vs
La Equidad
20:00
Primera División
Jorge Wilstermann
vs
Royal Pari
20:30
Brazil Serie A
Botafogo RJ
vs
Cruzeiro
20:30
Brazil Serie A
Fortaleza
vs
São Paulo
21:00
Primera Division
vs
Club Sport Herediano
21:20
Categoria Primera A
DIM
vs
Junior
22:00
Primera Division
Deportiva San Carlos
vs
06:00
K League 1
Pohang Steelers
vs
Gimcheon Sangmu
07:30
First Division A
Genk
vs
Standard Liège
07:35
Chinese Super League
Qingdao Hainiu
vs
Meizhou Hakka
07:35
Chinese Super League
Zhejiang
vs
Chengdu
08:00
Chinese Super League
Henan
vs
Shandong T.
08:00
Danish Superliga
Randers
vs
Viborg
08:00
Russian Premier League
Khimki
vs
Spartak Moscow
08:15
Swiss Super League
Servette
vs
Yverdon
08:30
Czech First League
Slovan Liberec
vs
Sigma Olomouc
08:45
Ekstraklasa
Zaglebie Lubin
vs
Pogon Szczecin
10:00
Brazil Serie A
RB Bragantino
vs
Fluminense
10:00
Danish Superliga
AaB Aalborg
vs
Silkeborg
10:00
First Division A
Kortrijk
vs
Gent
10:30
Allsvenskan
Hammarby
vs
Mjallby
10:30
Allsvenskan
Elfsborg
vs
Djurgarden
10:30
Allsvenskan
Hacken
vs
Vasteras
10:30
Swiss Super League
St Gallen
vs
Young Boys
10:30
Swiss Super League
FC Zurich
vs
Winterthur
10:30
Russian Premier League
FC Orenburg
vs
Akhmat Grozny
11:00
Eliteserien
Lillestrom
vs
Sarpsborg 08
11:00
Eliteserien
Odds BK
vs
Stromsgodset
11:00
Eliteserien
Sandefjord
vs
Haugesund
11:00
Eliteserien
Tromso
vs
Kristiansund BK
11:00
Czech First League
Banik Ostrava
vs
Jablonec
11:00
Czech First League
Mlada Boleslav
vs
Slovacko
11:30
Primera División
Cerro
vs
Rampla Juniors
11:30
Ekstraklasa
Piast Gliwice
vs
Slask Wroclaw
12:00
Danish Superliga
FC Copenhagen
vs
AGF Aarhus
12:00
Bulgaria First League
CSKA 1948
vs
Spartak Varna
12:00
Romania Liga I
Farul Constanta
vs
Botosani
12:30
First Division A
Charleroi
vs
Royal Antwerp
12:30
SuperLiga
Vojvodina
POST
Novi Pazar
13:00
Primera Division
CS Cartagines
vs
Santos de Guapiles
13:00
Russian Premier League
Krasnodar
vs
Dynamo Makhachkala
13:15
Eliteserien
Viking
vs
Molde
13:15
First Division A
Westerlo
vs
Cercle Brugge
14:00
Argentine Primera Division
Banfield
vs
Talleres
14:00
Argentine Primera Division
Estudiantes
vs
Gimnasia LP
14:00
Primera División
Nacional
vs
Boston River
14:00
Primera División
Danubio
vs
Liverpool FC
14:00
Czech First League
Viktoria Plzen
vs
14:15
Ekstraklasa
Korona Kielce
vs
Legia Warszawa
14:15
Bulgaria First League
Botev Plovdiv
vs
Lok. Plovdiv
15:00
Chile Primera Division
Nublense
vs
Uni. Catolica
15:00
Brazil Serie A
Flamengo
vs
Atletico GO
15:00
Brazil Serie B
Guarani
vs
Brusque FC
15:00
Primera División
Guabira
vs
GV San Jose
15:00
SuperLiga
Radnicki Nis
vs
TSC Backa Topola
15:00
SuperLiga
FK Spartak Subotica
vs
Cukaricki
15:00
Romania Liga I
CFR Cluj
vs
Uni. Craiova
16:00
Primera División
General Caballero JLM
vs
Olimpia
16:00
Categoria Primera A
Bucaramanga
vs
Jaguares
16:00
Categoria Primera A
América de Cali
POST
Tolima
16:00
Categoria Primera A
Chico FC
POST
Envigado
16:00
Categoria Primera A
Rionegro Águilas
POST
Patriotas
16:15
Argentine Primera Division
Racing Club
vs
Unión
17:00
Primera Division
Puntarenas FC
vs
Deportivo Saprissa
17:30
Argentine Primera Division
River Plate
vs
Sarmiento
17:30
Chile Primera Division
Audax Italiano
vs
Uni. de Chile
17:30
Brazil Serie B
América Mineiro
vs
Ceará SC
17:30
Brazil Serie B
CRB
vs
Santos
17:30
Primera División
Nacional Potosi
vs
Bolivar
18:00
Brazil Serie A
Cuiabá
vs
Athletico PR
18:00
Brazil Serie A
Grêmio
vs
Vasco da Gama
18:00
Brazil Serie A
Atlético Mineiro
vs
Corinthians
18:30
Primera División
Libertad Asuncion
vs
Nacional
18:30
Categoria Primera A
Alianza Petrolera
vs
Millonarios
19:30
Argentine Primera Division
Instituto
vs
Boca Juniors
19:30
Primera División
Always Ready
vs
Universitario de Vinto
20:00
Chile Primera Division
Union La Calera
vs
Huachipato
20:00
Primera Division
LD Alajuelense
vs
Santa Ana FC
20:45
Categoria Primera A
Deportivo Pasto
vs
Dep. Pereira
07:35
Chinese Super League
Wuhan TT
vs
Shanghai S.
12:00
Bulgaria First League
Beroe
vs
Lok. Sofia
12:00
Romania Liga I
UTA Arad
vs
Universitatea Cluj
13:00
Allsvenskan
AIK
vs
GAIS
13:00
Ekstraklasa
R. Czestochowa
vs
Cracovia
13:00
Danish Superliga
Brondby IF
vs
Vejle
14:00
Argentine Primera Division
Barracas Central
vs
Atl. Tucuman
14:00
Primera División
River Plate
vs
Racing
14:00
SuperLiga
OFK Beograd
vs
Tekstilac Odzaci
14:15
Bulgaria First League
Cherno More V.
vs
Septemvri
15:00
Romania Liga I
Petrolul Ploiesti
vs
Rapid Bucuresti
15:30
Argentine Primera Division
Defensa Justicia
vs
Platense
16:00
Peru Liga 1
Deportivo Garcilaso
vs
Cusco FC
17:30
Brazil Serie B
Paysandu
vs
Novorizontino
17:45
Argentine Primera Division
Tigre
vs
Deportivo Riestra
17:45
Argentine Primera Division
Central Córdoba
vs
Vélez Sarsfield
19:00
Primera División
vs
Cerro Porteno
20:00
Argentine Primera Division
Argentinos Jrs
vs
Lanús
20:00
Argentine Primera Division
Belgrano
vs
Godoy Cruz
20:00
Chile Primera Division
Cobreloa
vs
Palestino
20:00
Brazil Serie B
Goiás
vs
Amazonas
21:00
Primera Division
vs
Sporting FC
21:10
Categoria Primera A
Fortaleza
vs
Deportivo Cali
05:30
FFA Cup
Brisbane City
vs
Western Sydney
05:30
FFA Cup
Blacktown City FC
vs
Adelaide United
05:30
FFA Cup
Rockdale Ilinden
vs
Newcastle Jets
06:30
FFA Cup
Perth RedStar FC
vs
Lions FC
14:00
Peru Liga 1
Atlético Grau
vs
Comerciantes Unidos
15:00
Primera División
Real Tomayapo
vs
Guabira
16:15
Peru Liga 1
Los Chankas
vs
Sporting Cristal
17:30
Argentine Primera Division
Unión
vs
Rosario Central
18:00
Copa do Brasil
CRB
vs
Atlético Mineiro
18:00
Copa do Brasil
Athletico PR
vs
RB Bragantino
18:00
Primera División
Bolivar
vs
GV San Jose
19:00
Copa do Brasil
Flamengo
vs
Palmeiras
19:30
Argentine Primera Division
Boca Juniors
vs
Banfield
20:00
Primera División
Nacional Potosi
vs
Royal Pari
20:10
Copa Argentina
Club Atletico Mitre
vs
Temperley
20:30
Copa do Brasil
Corinthians
vs
Grêmio
20:30
Copa do Brasil
Atletico GO
vs
Vasco da Gama
20:30
Peru Liga 1
Carlos Mannucci
vs
ADT
21:00
Peru Liga 1
FBC Melgar
vs
Universitario
21:10
Categoria Primera A
DIM
vs
Chico FC
07:35
Chinese Super League
Qingdao WC
vs
Cangzhou ML
11:30
Czech First League
Slovan Liberec
vs
Slavia Prague
12:00
Ekstraklasa
Zaglebie Lubin
vs
Puszcza Niepolomice
12:00
Bulgaria First League
Hebar 1918
vs
Slavia Sofia
12:00
Romania Liga I
Otelul Galati
vs
Hermannstadt
14:00
Danish Superliga
AGF Aarhus
vs
SonderjyskE
14:00
Czech First League
Sparta Prague
vs
14:15
Bulgaria First League
Lok. Plovdiv
vs
Levski Sofia
14:30
Ekstraklasa
Górnik Zabrze
vs
Pogon Szczecin
14:30
Austrian Bundesliga
Grazer
vs
RB Salzburg
14:30
2. Bundesliga
FC Koln
vs
Hamburger SV
14:45
Irish Premier Division
Drogheda Utd
vs
Bohemians
14:45
Irish Premier Division
Dundalk
vs
Galway United
14:45
Irish Premier Division
Waterford
vs
Shamrock Rovers
14:45
First Division A
Union SG
vs
Beerschot
15:00
Romania Liga I
Dinamo Bucharest
vs
FC Buzau
16:00
Primera División
Estudiantes Merida
vs
Academia Puerto Cabello
16:00
Primera División
Portuguesa FC
vs
Caracas
16:00
Primera División
Rayo Zuliano
vs
Deportivo Tachira
16:00
Primera División
Zamora FC
vs
Metropolitanos FC
16:00
Primera División
Deportivo La Guaira
vs
16:00
Primera División
Carabobo FC
vs
Monagas SC
16:00
Primera División
vs
Inter de Barinas
18:00
Brazil Serie B
Brusque FC
vs
América Mineiro
19:00
Argentine Primera Division
Newell's OB
vs
Estudiantes
20:00
Chile Primera Division
Coquimbo Unido
vs
Union Espanola
20:00
LigaPro
Orense
vs
Aucas
20:30
Brazil Serie B
Santos
vs
Sport Recife
05:30
FFA Cup
Perth Glory
vs
Melbourne City
07:00
Chinese Super League
Zhejiang
vs
Qingdao Hainiu
07:00
2. Bundesliga
Karlsruher SC
vs
Nurnberg
07:00
2. Bundesliga
Hertha Berlin
vs
Paderborn
07:00
2. Bundesliga
Magdeburg
vs
Elversberg
07:00
2. Bundesliga
Hannover 96
vs
Regensburg
07:30
Scottish Premiership
Hearts
vs
Rangers
07:35
Chinese Super League
Shandong T.
vs
Shanghai Port
07:35
Chinese Super League
Meizhou Hakka
vs
Tianjin Jinmen
08:00
Chinese Super League
Wuhan TT
vs
Shenzhen P C
08:00
Chinese Super League
Chengdu
vs
Changchun
08:00
Russian Premier League
Akron Togliatti
vs
Dinamo Moscow
08:30
Czech First League
Slovacko
vs
Bohemians
08:30
Ukrainian Premier League
Veres Rivne
vs
Karpaty
08:45
Ekstraklasa
Katowice
vs
R. Czestochowa
09:00
Allsvenskan
GAIS
vs
IFK Norrkoping
09:00
Allsvenskan
Vasteras
vs
AIK
10:00
Danish Superliga
FC Midtjylland
vs
AaB Aalborg
10:00
First Division A
Mechelen
vs
Westerlo
10:00
Scottish Premiership
Motherwell
vs
Ross County
10:30
Russian Premier League
FC Zenit
vs
Rostov
11:00
SuperLiga
TSC Backa Topola
vs
FK Spartak Subotica
11:00
SuperLiga
FK Radnicki 1923
vs
Radnicki Nis
11:00
SuperLiga
Napredak
vs
11:00
SuperLiga
Partizan Belgrade
vs
Zeleznicar Pancevo
11:00
SuperLiga
Cukaricki
vs
Vojvodina
11:00
SuperLiga
Mladost Lucani
vs
Jedinstvo Ub
11:00
SuperLiga
Tekstilac Odzaci
vs
Crvena Zvezda
11:00
SuperLiga
Novi Pazar
vs
OFK Beograd
11:00
Czech First League
Jablonec
vs
Viktoria Plzen
11:00
Austrian Bundesliga
SCR Altach
vs
WSG Tirol
11:00
Austrian Bundesliga
Hartberg
vs
LASK
11:00
Ukrainian Premier League
Kryvbas
vs
Chornomorets
11:00
Ukrainian Premier League
Rukh Lviv
vs
Polissya Zhytomyr
11:00
Ukrainian Premier League
Olexandriya
vs
Dynamo Kiev